Wakacje marzeń każdemu mogą kojarzyć się inaczej. A jednak coraz więcej osób podczas swojego urlopu wybiera rejsy. To ciekawy, przystępny i bardzo oryginalny sposób spędzania czasu wolnego. Naturalnym kierunkiem wydaje się tu Chorwacja, do której łatwo się dostać i która kusi pięknymi widokami, czystym oraz spokojnym morzem, a także mnogością atrakcji.

Chorwacja – gwarancja udanego wypoczynku

Podczas wybierania wakacyjnej destynacji większość turystów w pierwszej kolejności sprawdza poszczególne lokalizacje pod względem pogody. Decydując się na wybrzeże Adriatyku, raczej ma się ją zapewnioną. A ponieważ jest to morze bardzo spokojne, warto skusić się właśnie na rejsy jachtem. Chorwackie wybrzeże należy do ulubionych miejsc wypoczynku Polaków i to od lat. Coraz więcej spośród nich urlop spędza jednak nie w hotelu, ale na pokładzie łodzi.

Chorwacja to piękny kraj, zapewniający mnóstwo atrakcji. Zamiast spędzać cały urlop w jednym kurorcie, lepiej zdecydować się na bardziej mobilną opcję. Wynajem łodzi oraz zaangażowanie doświadczonego skippera pozwalają zwiedzić jeszcze więcej. W międzyczasie można też rozwijać swoje żeglarskie pasje oraz umiejętności. Czas spędza się aktywnie, a jeżeli w jakimś miejscu zapowiadana jest gorsza pogoda, zawsze można popłynąć dalej lub przeczekać w jakimś porcie.

Rejs w towarzystwie skippera musi się udać. Uczestnicy wyprawy angażują się w pracę na łodzi, ale jednocześnie mają dużo wolnego czasu. Spędzają go tak, jak lubią. Chorwacja nikomu nie pozwala się nudzić. Można się tam opalać na szerokich i czystych plażach, kąpać w krystalicznej wodzie, zwiedzać wielowiekowe miasteczka, a także spędzać czas na łonie przyrody.

Wybrzeże Morza Adriatyckiego to zatem dobre miejsce na rodzinne wakacje, a także wypad ze znajomymi czy romantyczną wycieczkę we dwoje. Ważne, aby organizację rejsu powierzyć doświadczonej firmie. Oferty wyłącznie takich właśnie armatorów znajdziemy w serwisie Rejsomat.pl – zapewnia w rozmowie z nami jego przedstawiciel. – Doświadczony skipper zadba o szczegóły, zapewniając nie tylko ciekawy program, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników rejsu.

Chorwacja idealna dla żeglarzy

Pasjonaci pływania i żeglowania na pewno nie będą nudzić się nad Adriatykiem. Chorwacja to miejsce odwiedzane zarówno przez ludzi już dysponujących pewnym żeglarskim doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero zamierzają stawiać na tym polu swoje pierwsze kroki. Latem pogoda w basenie Morza Śródziemnego jest niemal pewna. Jej załamania zdarzają się sporadycznie i nie trwają długo. Czas ten można wykorzystać na zwiedzanie nadmorskich miasteczek lub odpoczynek w porcie.

Chorwacja słynie między innymi z pysznego jedzenia. Warto zatem przynajmniej raz na jakiś czas zejść na ląd i spróbować regionalnych specjałów, serwowanych przez portowe restauracje. Organizatorzy zapewniają jednak zapas jedzenia dla wszystkich członków załogi, więc jeżeli ktoś najlepiej czuje się na wodzie to może spędzić na morzu niemal cały urlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here