Kiedy zapytamy Polaków, w jakim mieście chcieliby spędzić romantyczny weekend. wszyscy wymienią: Wenecję, Paryż, Rzym. Nikomu nie przyjdzie do głowy, że bardzo romantyczny weekend można spędzić o wiele bliżej, we Wrocławiu. Urocze zakątki, mnóstwo przytulnych knajpek i piękne zabytki – romantyczny weekend w tym mieście może być naprawdę bardzo udany. Wisienką na torcie będzie pobyt w apartamencie położonym w centrum miasta.

Dlaczego właśnie apartament?

Między innymi dlatego, że jest to mieszkanie z wszelkimi wygodami. Goście znajdą w nich niezbędne wyposażenie, które zapewni przyjemny wypoczynek. Apartament to nie tylko wygodnie i przytulnie urządzony salon plus sypialnia, ale także aneks kuchenny. Jeśli chcesz podbić serce ukochanej kobiety, masz okazję do przygotowania romantycznej kolacji przy świecach. Ktoś powie, że kolację można zjeść w przytulnej knajpce lub restauracji. To prawda, ale czyż nie jest przyjemnie zobaczyć podziw w oczach ukochanej kobiety?

Atrakcje, które można zaproponować zakochanym

Z pewnością warto polecić spacer na Most Tumski. Dzisiaj jest on coraz częściej nazywany Mostem Zakochanych. Nazwa ta nawiązuje nie tylko do licznych kłódek zawieszanych przez zakochane pary (kluczyk wyrzucają do Odry). Na Moście Tumskim wiele zakochanych par umawia się na randkę, z kolei nowożeńcy chętnie robią sobie tutaj ślubne sesje zdjęciowe. Na spacer warto wybrać się, kiedy zrobi się ciemno. Most i uliczki Ostrowa Tumskiego oświetlone są gazowymi latarniami. Zanim zapadnie zmrok zapala je latarnik. Miejscem wartym polecenia jest także Rynek. Ale uwaga! Znajduje się tam pomnik Aleksandra Fredy, który podobno nie jest miejscem szczęśliwym dla zakochanych par. Pamiętajcie więc, aby u stóp pomnika nie robić sobie pamiątkowego zdjęcia – tak na wszelki wypadek! Wielu niezapomnianych wrażeń i mnóstwo wspomnień zapewni także przejażdżka dorożką. Można przejechać się nią po Rynku oraz po innych uroczych zakątkach Wrocławia. Przy okazji można zobaczyć jeszcze wiele wspaniałych budowli, którym szczyci się miasto. Gdzie jeszcze zabrać ukochaną na romantyczny spacer? Może na Staromiejską Promenadę. Nie brakuje tutaj pięknych widoków, jest mnóstwo ławeczek zachęcających, aby przysiąść na nich choć na chwilę. Do gustu zakochanym powinien również przypaść Ogród Japoński w Parku Szczytnickim. Tam również nie brakuje uroczych, ustronnych zakątków idealnych na spacer we dwoje.

Wrocław to naprawdę bardzo urocze miasto. Czeka w nim mnóstwo różnorodnych atrakcji dla wszystkich, także dla zakochanych. To niemal nigdy nie zasypiające miasto sprawdzi się także wtedy kiedy chcemy sprawić ukochanej kobiecie niespodziankę. Długie spacery po Wrocławiu z pewnością dla wielu okażą się bardzo męczące. Ale to żaden kłopot. Przecież nie zapomnieliśmy, aby przed wyjazdem zarezerwować miejsce w kompletnie wyposażonym, nowocześnie urządzonym apartamencie, który położony jest w dobrym punkcie w samym centrum miasta np w apartamentywroclawskie24.pl. Apartamenty to opcja wybierana bardzo często nie tylko przez zakochanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here