Tachykardia czyli schorzenie podczas którego nasze serce w stanie spoczynku bije zbyt szybko i wykonuje ponad 100 uderzeń na minutę. Przyspieszenie jest równe, przeciwnie niż w przypadku arytmii.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/czestoskurcz-serca/

 

Jakie są rodzaje tachykardii?

Wyróżniamy trzy typy częstoskurczu; komorowy, nadkomorowy oraz zatokowy. Poza przyspieszoną akcją serca podczas ataku możemy odczuwać duszność, ból oraz ogólne osłabienie. Jeśli sytuacja się powtarza, konieczny jest kontakt z lekarzem w celu wykonania badań oraz poprowadzenie procesu leczenia gdyż nieleczona może prowadzić do powikłań lub nawet śmierci.

 

Czynniki sprzyjające chorobom serca

Wszelkie używki nie służą prawidłowej pracy serca czego konsekwencją są choroby. Dodatkowo brak aktywności fizycznej czy nadwaga a także niezdrowa dieta przyczyniają się do różnego rodzaju schorzeń stąd tak ważna jest profilaktyka. Jeśli chorujemy na nadciśnienie czy cukrzycę istotne jest by stosować się do zaleceń lekarza oraz regularnie przyjmować leki. Postarajmy się unikać stresujących sytuacji, popracować nad opanowaniem napięcia gdyż to również negatywnie odbija się na naszym zdrowiu.

 

Przeczytaj też: http://warsawovernight.pl/zawal/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here