Większości polskich turystów Etiopia kojarzy się z ubóstwem. Dochód na jednego mieszkańca jest tam niski, jednak prawdziwe bogactwo tego kraju nie kryje się w pieniądzach, a w niesamowitych widokach, przyrodzie, tradycji i kulturze. To właśnie dlatego warto udać się na wyprawę po tym afrykańskim kraju. Co składnia coraz większą liczbę podróżnych do rezerwacji wycieczek do Etiopii?

Kilka ważnych informacji dla odwiedzających

Etiopia położona jest na we wschodniej części kontynentu. Nie ma dostępu do morza, ponieważ odcięta jest przez Małą Erytreę. Dominującą wiarą jest chrześcijaństwo, ale nie obowiązuje tam kalendarz gregoriański, tylko etiopski (różni się datami świąt). Kraj ten jest w większości wyżynny, pokryty górami i wzgórzami. Im wyżej, tym chłodniej i wilgotniej. Na wschodzie pojawia się już bardziej pustynny krajobraz. Egzotyczne wakacje Etiopia najlepiej zaplanować na zimę, między październikiem a marcem. To tak zwana pora sucha, podczas której opady występują najrzadziej. Brak wilgotności to także mniejsze ryzyko zachorowania na malarię. Złośliwe moskity wtedy nie mają takiej możliwości rozmnażania się i przenoszenia groźnej choroby.

Ósmy cud świata

Tak nazywane jest etiopski miasto Lalibela, uznawane za duchową stolicę kraju. To właśnie tam znajdują się słynne skalne kościoły, które są świadectwem kultury i prawdziwego bogactwa afrykańskiego państwa. Cudem można nazwać także istnienie wielu etiopskich plemion, których wioski na pierwszy rzut oka można nazwać skansenem. Nie ma tam jednak nic fałszywego, żadnych inscenizacji n potrzeby turystyki. Życie płynie tam niezmienionym rytmem o setek lat. I to właśnie magia Etiopii.

Podróż marzeń – Etiopia na wyciągnięcie ręki

Wycieczka do Etiopii z pewnością zaspokoi głód każdego wytrawnego podróżnika. Warto skorzystać z okazji i odbyć podróż do tego wspaniałego miejsca, które przewyższa powierzchnię Polski aż trzykrotnie. Bogata historia i bogactwo kulturalne sprawią, że będzie to jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here