Chcesz odebrać kogoś z lotniska Kraków – Balice autem, ale nie wiesz, ile przygotować pieniędzy na parking? W zależności od tego, jakie miejsce postojowe wybierzesz, możesz zapłacić za godzinę od 2 do nawet 50 złotych! Jak nie przepłacać? Sprawdź razem z nami!

Z lotniska w podkrakowskich Balicach każdego dnia odlatuje i przylatuje wiele samolotów z niemalże całego świata. Pasażerów odbierają również bliscy – wtedy najszybszym sposobem na dostanie się na lotnisko i do domu jest zwykle własny samochód. W związku z tym pojawia się pytanie – ile pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć na parking? Jeśli wybierzemy dobrze, cena będzie mogła wynieść nawet 2 złote za godzinę.

Strefa parkowania Kiss & Fly – tylko pierwsze 10 minut za darmo

Przy lotnisku Balice działa specjalna strefa parkowania krótkoterminowego oznaczona jako Kiss & Fly. Została ona stworzona z myślą o osobach, które chcą szybko odwieźć kogoś na lotnisko albo odebrać osobę, która już wylądowała i ma swoje bagaże.

Za pierwsze 10 minut parkowania nie zapłacimy ani grosza. Jeśli jednak zostawimy auto na dłużej, za każde rozpoczęte 10 minut będziemy musieli zapłacić aż 10 złotych! Zatem wtedy, gdy chcemy zostawić auto na około godzinę, warto poszukać innych miejsc postojowych.

Parkingi długoterminowe – niższa cena, ale nie wszędzie

Gdy interesuje nas parkowanie na dłużej, warto skorzystać z parkingów długoterminowych, które są znacznie tańsze. Parkingi należące do lotniska, a mianowicie parking wielopoziomowy oznaczony jako P1 oraz parkingi terenowe P2 i P3 to kolejna opcja. Cena za 1 godzinę postoju wynosi 9 złotych na parkingu terenowym i 10 złotych na parkingu wielopoziomowym.

Są jednak tańsze oferty, gdy chodzi o parking lotnisko Balice otoczone jest różnymi parkingami prywatnymi, gdzie ceny są o wiele niższe niż na parkingach należących do portu lotniczego. To właśnie na nich ceny zaczynają się już od 2 złotych za godzinę, a za jeden dzień zapłacimy tylko około 6-10 złotych! Wprawdzie są one położone w odległości kilkuset metrów od terminala, ale możemy skorzystać z darmowych transferów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here