Tomografia ratunkiem dla wielu

0
1537

Dzięki tomografii komputerowej światowa medycyna i diagnostyka przeżyły prawdziwą rewolucję. Stosując to ważne badanie stomatologowie, laryngolodzy i wielu innych specjalistów uzyskali możliwość dokładnego rozpoznania stanu pacjenta co bardzo pomaga w leczeniu. W tym artykule przedstawionych zostanie kilka informacji na temat tomografii komputerowej głowy.

Tomografia głowy – czym jest i jak się do niej przygotować

Odkąd Hounsfield i Cormack zbudowali w 1979 roku tomograf komputerowy światowa medycyna zmieniła się o 180 stopni. Lekarze nie muszą już opierać się tylko na przypuszczeniach – mogą dość dokładnie ocenić wnętrze ludzkiej głowy. Zdjęcia tomograficzne wykonywane są z użyciem promieni rentgenowskich a głowice tomografu można przemieszczać zapewniając obraz na różnorodnych płaszczyznach. Zdjęcia z głowicy są przesyłane do nowoczesnych komputerów, które następnie przetwarzają je na obraz 2D lub 3D.

Przygotowanie do badania tomograficznego jest ważne dla jego prawidłowego przebiegu. Przede wszystkim na sześć do ośmiu godzin przed badaniem nie należy jeść. Ponadto bezpośrednio przed badaniem należy przyjąć dużo płynów co pomaga w badaniu. Na badanie należy też zabrać ze sobą wyniki poprzednich tomografii (jeżeli takowe już były przeprowadzane). Samo badanie jest krótkie i bezinwazyjne. Trwa najczęściej kilkanaście minut i nie powoduje uciążliwości dla pacjenta.

Gdzie najlepiej poddać się badaniu tomografii komputerowej?

Po otrzymaniu od lekarza skierowania na badanie tomografem należy uważnie wybrać miejsce gdzie poddamy się badaniu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koszty oraz jakość sprzętu jakim dysponuje pracownia radiologiczna. Wiele z nich dysponuje przestarzałym już sprzętem pobierając za to ogromne opłaty nawet do 500 złotych za badanie tomograficzne.

Pozytywnym wyjątkiem wśród wielu niesprzyjającym klientom pracowni radiologicznych jest ta mieszcząca się w Łodzi przy ulicy Zagajnikowej 24. Witryna internetowa gabinetu to https://tomo3d.pl/. Warto tu zajrzeć i przejrzeć ofertę tego dysponującego nowoczesnym sprzętem i korzystnego cenowo gabinetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here