Spokój, zieleń, natura.. wypoczynek w samym sercu Polski jest na wyciągnięcie ręki! Urokliwe Jezioro Sulejowskie czeka na spragnionych pięknych widoków i sprzyjającego klimatu. To wspaniałe miejsce ma wiele rodzinnych atrakcji do zaoferowania. Jak ciekawie spędzić czas nad Jeziorem Sulejowskim? Dlaczego to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny?

Jezioro Sulejowskie – bliskość natury

Zalew Sulejowski to malowniczy zbiornik wodny, który powstał w latach 1969-1974. Jego centralna lokalizacja w województwie łódzkim zapewnia dogodny dojazd z różnych części kraju. Od Warszawy dzieli jedynie 120 km. Zalew Sulejowski to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Zbiornik znajduje się na obszarze Sulejowskiego Parku Narodowego, bogatego w różnorodne gatunki zwierząt i roślin.  

Atrakcje nad Zalewem Sulejowskim

Wspaniałe krajobrazy to nie wszystko, co oferuje przyjezdnym Zalew Sulejowski. Znajduje się tam plaża i betonowe molo, które umilają relaks w sezonie letnim. Wśród popularnych atrakcji turystycznych można wyróżnić sporty wodne typu żeglarstwo czy kajakarstwo. Imponujące jest również otoczenie zbiornika. Nieopodal czekają na turystów Niebieskie Źródła i Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, czy Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim.

Atrakcyjność tego terenu sprawiła, że w okolicy jest sporo obiektów wypoczynkowych. W zależności od oferty danego ośrodka, możliwości spędzenia wolnego czasu jest wiele. Grille, ogniska, rozbudowane place zabaw, park linowy, letnie kino, boiska do gier zespołowych, nordic walking, kompleksy basenowe, animatorzy – takie atrakcje oferują najlepsze hotele w okolicy. Możliwość aktywnego spędzenia czasu w otoczeniu prawdziwej natury to idealne rozwiązanie dla rodzin, które mają już dość życia w zatłoczonym mieście.

Noclegi nad Jeziorem Sulejowskim

Niewielka odległość zbiornika od kilku większych miast sprawia, że pobyt na wakacje w tym miejscu wymaga jedynie rezerwacji noclegu. Jeśli chodzi o pokoje nad jeziorem łódzkie województwo oferuje całą gamę różnorodnych lokalizacji. Znajdują się one wzdłuż granicy jeziora, jak i w pobliskich miastach. Pokoje nad Zalewem Sulejowskim są na ogół doskonale wyposażone. Rozbudowane obiekty, takie jak hotele, oprócz dogodnych warunków zapewniają też wiele atrakcji. Są to m.in. parki linowe, baseny, seanse kinowe, które sprzyjają wypoczynkowi w gronie rodziny. Jeśli chodzi o Jezioro Sulejowskie noclegi w hotelu to najlepsze rozwiązanie. Korzystając z oferty takiego obiektu, zyskuje się komfort na najwyższym poziomie, a równocześnie takie pomysły na spędzenie czasu, które zainteresują zarówno rodziców, jak i dzieci w różnym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here