Dobrze spakowany plecak wiele ułatwia podczas kilkudniowych wędrówek górskimi szlakami. Warto więc zadbać, by uwzględnione w bagażu przedmioty były możliwie funkcjonalne, niewielkie i lekkie. Oto kilka przedmiotów, które warto wpisać na bagażową listę na samej górze.

[Po pierwsze – bezpieczeństwo]

Podstawową potrzebą na górskich ścieżkach jest bezpieczeństwo i komfort. Z pewnością należy zabrać ze sobą apteczkę, a w niej opatrunki, plastry i coś do odkażania ran, na przykład Octenisept. Przydadzą się także leki przeciwbólowe oraz maść przeciwzapalna i opaska elastyczna na naciągnięte ścięgna. Do tej kategorii można także zaliczyć solidny śpiwór i namiot, które zapewnią ciepło i schronienie nocami. Nie może zabraknąć latarki z kompletem zapasowych baterii, termosu na ciepły napój oraz kurtki. Nigdy, nawet jeśli jest środek lata i pogoda wydaje się upalna, nie można wybierać się w góry bez kurtki. To „dodatkowe obciążenie” może uratować przed nagłą ulewą czy ochłodzeniem, o które nietrudno na wysokości.

[Funkcjonalne sztućce]

Małe, niepozorne, mogą łatwo umknąć w ferworze pakowania… Ich nieobecność niestety da się mocno we znaki już podczas przygotowywania pierwszego posiłku w podróży. Najlepszym wyjściem będzie zainwestowanie w solidny niezbędnik turystyczny. To komplet sztućców (łyżka, widelec, nóż) połączonych ze sobą w sposób stały lub z możliwością rozmontowania. Dzięki temu sztućce nie gubią się i są zawsze pod ręką. Ciekawą propozycją jest tak zwany spork – niezwykle funkcjonalny gadżet. Takie komplety występują w ogromnej liczbie odmian i w dużej rozpiętości cenowej. Oprócz podstawowych, codziennych sztućców, niezbędnik może także zawierać korkociąg, otwieracz czy szpikulec. Niewielki, funkcjonalny zestaw ułatwia zarówno przygotowanie, jak i spożywanie posiłków w warunkach polowych. Zapobiega też gubieniu się sztućców w przepastnym plecaku.

Dobrze przemyślany bagaż sprawi, że podróż będzie przyjemna i łatwiejsza. Z pewnością nie zepsuje jej żaden z pozoru błahy problem, który na górskim szlaku może okazać się naprawdę poważny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here