Trudno ocenić, dlaczego ciągle o górach myślimy wyłącznie w kontekście pieszych wędrówek, wspinaczek, pieczenia kiełbasek i narciarstwa. Przecież góry mają o wiele więcej do zaoferowania! Szczególnie u nas, w Polsce. Matka natura sprawiła, że polskie góry są niezwykle przyjazne ludziom. Dają nam wszystko to, co jest potrzebne do rozwoju i zdrowia.

Wodne szaleństwo

Myślisz, że wodne szaleństwo dotyczy wyłącznie morza i jezior? Otóż grubo się mylisz! Prawdziwe wodne eldorado znajduje się w górach. Czas najwyższy, żebyśmy w końcu je docenili! Polskie góry mają prawdziwą wodną perełkę. Mowa tu oczywiście o termach podhalańskich. Ciepłe, zmineralizowane wody działają jak balsam na ducha i ciało. Kąpiele w termach gwarantują zdrowie, dobry humor i prawdziwą relaksację. Przestań myśleć, że w Tatrach będziesz mógł znaleźć wyłącznie okazję do narciarstwa lub wycieczek pieszych. Owszem – możemy pochwalić się doskonałymi stokami, świetnie zlokalizowanymi szlakami. Nie mamy czego się wstydzić. W porównaniu do ośrodków alpejskich oferujemy często o wiele więcej atrakcji.

Ale jednak to nie wszystko. Termy podhalańskie powinny wreszcie wyjść z cienia. Doskonałym przykładem ich wielkiej mocy jest Park Wodny Terma Bania.

Co mogę znaleźć na Podhalu?

Termy podhalańskie to kompleks wielu basenów, które zawierają różnego rodzaju atrakcje. Jeżeli masz ochotę na wodne szaleństwo, potrzebujesz adrenaliny i przygody, najlepszym wyborem będzie wypad do Strefy Zabawy. Znajdziesz tam baseny z karuzelami, przeprawą linową, polem do zabaw zespołowych, zjeżdżalnie, armatki, zraszacze, dmuchany plac wodny. Słowem – wszystko, czego dusza zapragnie!

Jeśli jednak zdecydowanie bliższe są Ci wakacje zorientowane na spokój i wyciszenie najlepszym wyborem będzie Strefa Relaksu. Znajdziesz to baseny termalne z temperaturą do 38 stopni Celsjusza. Ucieszy cię z pewnością ogromne jacuzzi oraz leżanki wodno-powietrzne i nisze do masażu podwodnego.

Saunarium – bania pełna zdrowia

Termy podhalańskie to także kopalnia pełna różnych wariantów saun. O zaletach saunarium wiemy wszyscy. Przebywanie w rozgrzanym parą pomieszczeniu sprzyja wzmocnieniu odporności oraz poprawie wyglądu. Ze względu na pozbywanie się toksyn organizm zaczyna lepiej pracować. Ciepła temperatura wzmacnia produkcję przeciwciał, które są potrzebne do zwalczania wirusów i bakterii. Ponadto regularne wizyty w saunie pomagają polepszyć układ krążenia.

Woda dla urody

Przy basenach termalnych bardzo często można znaleźć oferty salonów urody i SPA. Urlop w termach może być połączony z wykonaniem różnorakich zabiegów: np. peelingów, masaży, pedicure, manicure lub depilacji.

Nic tylko korzystać z uroków Podhala!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here