Szukając idealnego miejsca na wakacje mamy pewne, dość jasno określone wymagania. Wiele osób ponad wszystko ceni sobie przede wszystkim spokój, który stanowi bardzo miłą odmianę od tego, co na co dzień rządzi w mieście – wszechobecnego hałasu. Jest wiele miejsc, w których możemy się wyciszyć i prawdziwie odpocząć. Jedną z ciekawszych propozycji jest spływ kajakowy Brdą.

Aktywnie znaczy zdrowo

Aktywne spędzanie czasu to najlepsza forma wypoczynku. Przynosi najlepsze rezultaty, bo nie tylko jesteśmy wypoczęci, ale i poznajemy nowe miejsca, do których później z chęcią wracamy. Możemy wędrować po górach czy jeździć na rowerze po leśnych ścieżkach, ale równie dobrym pomysłem są spływy kajakowe, ponieważ nie wymagają specjalnych umiejętności, a wrażenia, które zapewniają, są niezapomniane.

Brda – jakie kryje niespodzianki?

Szlak Brdy jest niezwykły, przypadnie do gustu każdemu – zarówno początkującym, jak i osobom, które w przeszłości brały udział w spływach kajakowych. Rzeka jest bardzo różnorodna, dzieląc się na trzy etapy.

  • W pierwszym odcinku (górnym – od źródeł do jeziora Szczytno) występują liczne przeszkody, dość wąskie koryto, a poza tym szybki, żwawy nurt.
  • Środkowy odcinek, który wiedzie od jeziora Szczytno do Zapory w Mylofie, wygląda zupełnie inaczej niż początkowe kilometry. Jest bardzo popularny, co widać szczególnie w okresie letnim. To głównie z tego powodu, że rzeka płynie tu szeroko i spokojnie, a najważniejszymi atrakcjami są malownicze jeziora – Szczytno, Charzykowskie, Łąckie oraz Długie.
  • Dolny – od Mylofu cechuje się większym spadkiem rzeki, przez co nurt jest dość dynamiczny. Szlak przebiega przez piękne lasy sosnowe, ale prawdziwą rewelacją jest przełom w okolicy Tucholi – zwany Piekiełkiem, który kończy się cudownym – otoczonym z każdej strony lasem – jeziorem Koronowskim.

Brda – miejsce dla całej rodziny

Spływ kajakowy rzeką Brdą jest jednym z popularniejszych. Brda jest szlakiem bardzo chętnie odwiedzanym przez całe rodziny. To nie dziwi, bo szlak jest doskonale oznakowany, a ponadto świetnie zagospodarowany, o czym świadczy rozbudowana infrastruktura turystyczna. Znajdziemy tu zarówno ośrodki wypoczynkowe, przystanie wodne, jak i liczne pola namiotowe.

Szukając miejsca na wakacje, warto pomyśleć o spływie kajakowym tajemniczą i dziką rzeką Brdą, która ma różne oblicza, ale każdy jej fragment pozostawia niezapomniane wrażenia. Otaczająca ją przyroda wzmacnia te odczucia, co w rezultacie jeszcze bardziej uprzyjemnia pobyt.

Więcej informacji o spływach kajakowych rzeką Brdą znajduje się pod adresem https://www.splywy.pl/brda/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here