Łyżworolki, czyli rolki i łyżwy w jednym oznaczają cały sezon przyjemnej aktywności fizycznej; w ciepłych miesiącach gwarantują świetną zabawę na świeżym powietrzu, a zimą na lodowisku. Dlatego, jeżeli poszukujemy ciekawej opcji dla swoich dzieci warto zachęcić je do jazdy na rolkach, a w okresie zimowym do jazdy na łyżwach, zapewniając przy tym dziecku całoroczną aktywność fizyczną.
Zalety łyżworolek dla dzieci:

  • rozwój równowagi i koordynacji ruchowej
  • uczą koncentracji
  • poprawiają wydolność i budują kondycję

Wiele dzieci może rozpocząć stawiać swoje pierwsze kroki na rolkach, czy łyżwach już w wieku 3,5-4 lat, zależy to jednak od indywidualnych predyspozycji dziecka. Przed rozpoczęciem pierwszej jazdy, dziecko powinno mieć rozwiniętą koordynację ruchową, oraz umiejętności utrzymania równowagi, aby przy pierwszej próbie nie okazało się, że dziecko nie jest jeszcze gotowe na takie formę aktywności. Przed rozpoczęciem należy wyjaśnić dziecku w jaki sposób ma się poruszać, powinno się oswoić z rolkami przez pierwsze kilkanaście minut, przeplatając jazdę z przerwami na odpoczynek, oraz zdjęciem rolek. Dziecko może obawiać się upadków, dlatego warto na początku trzymać za rękę, być blisko, ale także pozwalać na błędy i upadki, dzięki czemu szybciej nauczy się jeździć i nabierze pewności siebie. Dbając o bezpieczeństwo naszej pociechy, należy oczywiście pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu w postaci dobrego kasku, ochraniaczy na kolana, łokcie, nadgarstki i zabezpieczyć dłonie rękawiczkami.

W jaki sposób wybrać łyżworolki odpowiednie dla dziecka?

Decydując się na zakup łyżworolek dziecięcych, należy zwrócić uwagę na kilka elementów w szczególności: płozy do jazy na lodzie, łożyska, koła, a także na sam but oraz wkładkę wewnętrzną. Bardzo ważne jest również dopasowanie odpowiedniego rozmiaru rolek, powinny być odpowiednio wyprofilowane i dopasowane do stopy. Główną zaletą łyżworolek jest łatwość wymiany kółka na płozę,  dzięki temu zyskujemy  łyżwy, co jest nie tylko wygodnym, ale również ekonomicznym rozwiązaniem. Przy wyborze łyżworolek dziecięcych warto pokusić się o zakup łyżworolek regulowanych  (zobacz tutaj: https://www.rolki.net.pl/rolki-lyzwy/), jest to najlepszy wybór dla dziecięcej stopy, gdyż ich rozmiar można regulować w zakresie 3-5 numerów, wraz ze wzrostem stopy dziecka, dzięki czemu mogą służyć na kilka sezonów. Warto również sprawdzić, przeznaczenie, ponieważ pierwsze rolki nie powinny być szybkie i agresywne, dlatego najlepszym wyborem są o przeznaczeniu typowo rekreacyjnym.

Jazda na łyżworolkach, może okazać się ulubioną aktywnością naszego dziecka, dlatego należy przeanalizować różne oferty i dopasować odpowiedni model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here