Chociaż zimą większość z nas nastawionych jest na ferie spędzone na szusowaniu po stokach narciarskich, nie każdy pragnie spędzić ferie w obleganych turystycznych miejscowościach – tłoczne uliczki, brak miejsc noclegowych, wysokie ceny i wszechobecne kolejki bywają bardzo męczące i nie sprzyjają wypoczynkowi. Ci, którzy więc szukają spokoju i chcą się zrelaksować w ciszy i z daleka od tłumów, mogą skierować się na Wybrzeże, które zimą zmienia swe oblicze. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety ferii spędzonych nad morzem.

Zdrowe powietrze

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że to właśnie zimą morskie powietrze jest najbardziej nasycone dobroczynnym jodem – szczególnie przy wietrznej pogodzie. Pobyt w kurorcie nadmorskim o tej porze roku będzie miał świetny wpływ na kondycję naszego organizmu. Pierwiastek ten bowiem odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz znacznie poprawia odporność. Na taką wycieczkę powinny również zdecydować się rodziny z małymi dziećmi, ponieważ u najmłodszych jod wspiera rozwój fizyczny i intelektualny. Pobyt nad morzem należy zdecydowanie w większości przeznaczyć na spacery wzdłuż brzegu (im bliżej morza, tym więcej jodu w powietrzu), co będzie doskonałą formą relaksu połączoną z aktywnością fizyczną.

Dostępność bazy noclegowej

Planując zimowy wyjazd na Wybrzeże nie trzeba martwić się o to, czy znajdziemy miejsce noclegowe w dogodnej lokalizacji i o odpowiadających nam standardach. Bez problemu zarezerwujemy apartamenty nad morzem w wygodnym dla nas terminie. Można również zrealizować bardzo spontaniczną wycieczkę i znaleźć hotel już na miejscu. Co ważne hotele i apartamantowce obniżają ceny po sezonie letnim i przygotowują atrakcyjne pakiety pobytowe, dzięki którym można zaoszczędzić i np. wydłużyć wypoczynek.

Prawdziwy wypoczynek

 Zimą kurorty całkowicie zmieniają swoje oblicze – na plażach nie ma ani śladu po kolorowych parawanach i kocach, pustoszeją uliczki, w knajpach robi się bardzo kameralnie i można do woli czerpać ze wszelkich atrakcji turystycznych i krajobrazowych. Dlatego też jest to świetna odskocznia od codzienności, sposób na zaszycie się w miejscu, gdzie nie będzie męczących tłumów i wrzawy. Warto zdecydować się na taki wyjazd nie tylko w celu wypoczynkowym – cisza i spokój będą sprzyjały np. pracy nad ważnym projektem czy publikacją.

Idealne warunki do aktywności fizycznej

Zimą nad Bałtykiem znajdziecie dogodne warunki do uprawiania sportu. Może być to nordic walking, narciarstwo biegowe, jogging, a także wcześniej wspomniane spacery brzegiem morza – niezatłoczone malownicze plaże wręcz zachęcają do aktywności fizycznej! Nie zabraknie też miejsc idealnych na zjazdy sankami i inne zimowe zabawy dla dzieci.

Źródło: Marina Royale – Inwestycja nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here