Biebrza jest jedną z najpiękniejszych polskich rzek, a wypoczynek w jej dolinie może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Co warto zobaczyć w dolinie Biebrzy?

Dolina Biebrzy to wspaniałe atrakcje – nie tylko te o przyrodniczym charakterze. Dla turystów odwiedzających tę części Polski wielką przygodą mogą się okazać spływy tratwami lub kajakami. W ich trakcie można cieszyć się nie tylko aktywnym wypoczynkiem, ale i wspaniałymi widokami. Dolina Biebrzy to również takie atrakcje, jak wspaniałe bagna. Jakie miejsca warto zobaczyć ze względu na ich przyrodnicze walory? „Bramy na Bagna” to jeden z ciekawszych punktów, którym warto tu poświecić swój czas. Nie brak tu ciekawych punktów widokowych, dzięki którym każdy może się tu nacieszyć niezapomnianymi widokami. W trakcie przyrodniczej wycieczki w rejonie doliny Biebrzy warto też zatrzymać się na chwilę w Pentowie – niewielkiej miejscowości, która uchodzi za jedno z najważniejszych stanowisk ornitologicznych w Polsce. Ta bociania wioska to wyjątkowa atrakcja oraz miejsce, do którego turyści zaglądają coraz chętniej. A co z miłośnikami zabytków oraz perełek dawnej architektury? Dla nich wspaniałą przygodą może się okazać wizyta w Tykocinie.

Co warto zobaczyć w tym miejscu?

Wspaniały zamek, który zadziwi swym pięknem oraz ciekawą historią. Rajem dla miłośników historii i fortyfikacji będzie też unikalna Twierdza Osowiec – zabytek, który w bagiennym otoczeniu prezentuje się wspaniale.

starovka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here