Wielu polskich marynarzy służy pod obcą banderą, w firmach armatorów nie odprowadzających w Polsce podatku. Ten fakt wpływa na rozliczenia finansowe gdyż podatki marynarskie to prawnie skomplikowana dziedzina, w której w zeszłym roku wprowadzono nowe przepisy. Czy więc służący pod obcą banderą odczują zmiany prawa podatkowego?

Podatki dla marynarzy – zmiany

W przypadku marynarzy służących u polskich armatorów sprawa jest prosta, ich roczne deklaracje podatkowe od pierwszego stycznia 2019 roku wykonywane będą przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). Nie muszą oni martwić się więc o szczegółowe podliczanie danych. Obowiązkiem marynarzy będzie jedynie sprawdzenie prawidłowości danych.

W przypadku łączenia przez pracownika branży morskiej służby w polskiej firmie oraz służby u armatora zagranicznego rozliczanie podatków marynarzy wygląda inaczej. Pomimo, że Krajowa Administracja Skarbowa sporządzi i te podatki dla marynarzy będą one wadliwe i nieprawdziwe gdyż nie będą uwzględniały całości dochodu. W przypadku braku reakcji i niezanegowania złego rozliczenia marynarz może obawiać się policji skarbowej i potraktowania jako zwykłego oszusta. Z tego względu konieczne jest udanie się do urzędu, stwierdzenie wadliwości rozliczenia a następnie samodzielne sporządzenie PIT-u i dostarczenie go do właściwego podatnikowi urzędu skarbowego.

Pomoc prawna?

Podatek za pracę marynarzy i jego rozliczenie sprawia wiele problemów nie tylko samym zainteresowanym, ale również osobom, które do tej pory wykonywały rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy jak pracownicy biur rachunkowych. W celu uzyskania pełnej gwarancji zgodności z prawem podatkowym warto skorzystać z usług jakie świadczy kancelaria radcowska. Radca prawny będący na bieżąco z wszelkimi przepisami z łatwością wskaże sposoby prawidłowego rozliczenia, właściwe urzędy świadczące odpowiednie usługi oraz udzieli innych cennych porad. Warto zajrzeć na stronę internetową https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ gdzie możemy znaleźć sprawdzonych radców mając pewność bezpieczeństwa i dobrego stosunku jakości usług do ich ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here