Polacy coraz chętniej odkrywają mniej popularne kierunki turystyczne. Następne wakacje warto spędzić w Norwegii, która ma naprawdę wiele do zaoferowania. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku fanów braków tłumów oraz kontaktu z naturą, a także osób, które pragną podładować baterie na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do Norwegii.

Zapierająca dech w piersiach zorza polarna

Zobaczenie zorzy polarnej na żywo to marzenie wielu fanów podróży. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, wystarczy zgłosić się do Klubu Podróżników Apetyt na Świat, którzy organizują niepowtarzalne wycieczki po Europie. Wraz z doświadczonymi podróżnikami można wybrać się na polowanie na zorzę w okolicach Tromsø.

To właśnie w tym największym mieście północnej Norwegii istnieje największa szansa na zobaczenie na własne oczy zapierającego dech w piersiach zjawiska. Przy dobrych warunkach pogodowych zorza może być widoczna nawet z Tromsø, jednak największych przeżyć zawsze dostarcza obserwacja na łonie natury. Oprócz tego w okolicach Tromsø można wybrać się na kulig z reniferami czy też odwiedzić wioskę Saamów.

Miasta z niepowtarzalnym klimatem

Tromsø to tylko jedno z miast, które warto odwiedzić podczas wyprawy do Norwegii. To największe miasto norweskiej Północy może pochwalić się Muzeum Polarnym, które znajduje się w czołówce najlepszych muzeów w kraju i pozwala wynieść sporo wiedzy na temat wypraw polarnych czy też polowań w obszarze Arktyki. Ciekawym doświadczeniem może być także pobyt w Longyearbyen, czyli stolicy Svalbardu niemalże na końcu świata.

W planie zwiedzania Norwegii nie może także zabraknąć stolicy tego pięknego kraju, czyli królewskiego, choć dość spokojnego Oslo ze słynną operą, pałacem królewskim, parkiem rzeźb Vigelanda oraz mnóstwem interesujących muzeów. Miasto najwygodniej zwiedza się na rowerze. Bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie jest również Bergen, które jest dawną osadą Wikingów, a obecnie zachwyca malowniczym nabrzeżem hanzeatyckim oraz targiem rybnym.

Malownicze fiordy i góry

W zestawieniu atrakcji turystycznych Norwegii po prostu musiały znaleźć się fiordy, które od lat zachwycają zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. Z całą pewnością warto wybrać się na majestatyczny, pełen wodospadów fiord Geiranger, który został nawet wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Godny polecenia jest także fiord Hjørundfjorden. Każda podróż po bezdrożach Norwegii to gwarancja podziwiania fascynujących klifów.

Norwegia niewielu osobom kojarzy się z górami, choć można ją śmiało zaliczyć do górskich krajów. Charakterystyczna skała Trolltunga, czyli Język Trolla, robi wrażenie nawet na najbardziej odważnych osobach. Niesamowite widoki ze szczytów Lofotów wynagrodzą z kolei trud całodziennej wędrówki. Na fanów trekkingu czekają ponadto Alpy Sunnmøre czy też Szlak Romsdalseggen. Wszystkim wyprawom towarzyszy unikalna przyroda surowej Norwegii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here