Słońce, plaża, beztroska i poczucie wolności – to właśnie dla tych aspektów najchętniej wyjeżdżamy do ciepłych krajów, w których żyje się jakby łatwiej i mniej problematycznie. Kierunków naszych letnich wojaży może być naprawdę wiele. Dziś jednak wybierzemy się – póki co wirtualnie – na jedną z najwspanialszych wysp archipelagu Balearów – na Majorkę. Zobaczcie, na jakie widoki i rozrywkę możecie liczyć na miejscu.

Jakie atrakcje i widoki czekają na nas na Majorce?

Wyjazd na Majorkę to prawdziwe otwarcie bram do piaszczystych wielokilometrowych plaż, egzotycznych roślin i przyjemnego klimatu. Warto wiedzieć, że przeciętne temperatury oscylują tu wokół 10 stopni Celsjusza. Jeśli od zawsze marzył Ci się wypoczynek pod palmami dającymi przyjemny cień albo spacer wzdłuż plaży ze wspaniałymi drzewami cytrusowymi wokół, to Majorka na pewno Ci się spodoba. Plaże zwane calas są wprost stworzone dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Wśród najpopularniejszych warto wymienić Cala Barques i Cala Figuera. Z większą liczbą miejscowych atrakcji można zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej https://www.tui.pl/first-minute-lato.

Poznaj najlepsze punkty widokowe na Majorce

Zapierające dech w piersiach krajobrazy pozostawiają w turystach wspomnienia, którymi podróżni żyją jeszcze długo po wyjeździe z Majorki. Warto pamiętać, że Majorka to nie tylko plaże i palmy – to także urokliwe, nieco senne miasteczka. Zagłębiając się w uliczki, możemy poznać codzienne życie mieszkańców wyspy. Przy odrobinie szczęścia i wysiłku możemy poznać też ich autentyczną kuchnię, nieco inną niż to, co serwuje się turystom w przyhotelowych restauracjach.

Polski akcent na Majorce

Choć mało kto o tym wie, malowniczą Majorkę odwiedził niegdyś sam Fryderyk Chopin. Na cześć tego wydarzenia powstało tu nawet niewielkie muzeum mu poświęcone.
Więcej informacji na temat atrakcji turystycznych na Majorce można znaleźć, wchodząc na stronę https://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania/majorka. Jeśli chodzi o najpopularniejsze rejony, w których warto wypoczywać, to jest to obszar północny, wschodni i południowy, choć warto wspomnieć, że praktycznie na całej wyspie temperatury są bardzo sprzyjające turystyce. Będąc na wczasach na Majorce, na pewno nie sposób pominąć Zatokę Alkudyjską – to idealne miejsce łączące potrzeby tych, którzy kochają i morze, i góry. Okolica służy również aktywnemu wypoczynkowi – na miejscu można wypożyczyć sobie rower i objechać ją, napawając się wspaniałymi widokami. Na Majorce atrakcji na pewno nikomu nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here