Pewnie byśmy chcieli mieć do wykorzystania tak dużą przestrzeń, która pomieściłaby wszystkie potrzebne rzeczy. Rzeczywistość polskich mieszkań wygląda jednak zupełnie inaczej i szczególnie mocno widać ją w kształtach i metrażach łazienek. Ciężko jest zagospodarować wnęki, obudowy kominów czy też bardzo wąskie przestrzenie. W takich sytuacjach, gdy musimy pogodzić potrzeby wszystkich domowników, warto sięgać po rozwiązania niestandardowe.

Co w łazience być musi?

W każdej łazience potrzebujemy podstawowej armatury takiej jak wanna lub brodzik, umywalka oraz miska WC. Czasem powinniśmy zmieścić tam jeszcze pralkę oraz szafki. Przy małych pomieszczeniach przychodzi nam myśleć o rozwiązaniach nietypowych. Kupujemy armaturę o mniejszych wymiarach i ergonomicznych kształtach oraz coraz częściej zamiast kabiny z brodzikiem montujemy szklane ściany z odpływem liniowym Wiper. To pozwala postawić miejsce do kąpieli niemalże w każdym miejscu i nadać mu kształt, jaki często wymuszają na nas ściany łazienki. Co istotne, ciężko byłoby taki efekt uzyskać przy pomocy tradycyjnego brodzika. Poza tym takie rozwiązanie nie dość że optycznie powiększa przestrzeń, to jeszcze na dodatek, nawet jeśli nie mamy miejsca na drzwi, pozwala na postawienie ścianki w systemie walk-in. A to coraz modniejsze i wygodniejsze rozwiązanie szczególnie, gdy w mieszkaniu mieszkają osoby, które mają problemy z poruszaniem się.

W dowolnym kształcie

Montowanie kabiny bez prysznica pozwala nam na stworzenie przestrzeni kąpieli w dowolnym kształcie i w odpowiednich wymiarach. Warto jednak pamiętać, żeby była to na tyle duża przestrzeń, by można było komfortowo wziąć prysznic. Poza tym niebagatelnym komfortem kabina bez prysznica świetnie wygląda, powiększa optycznie łazienkę i zapewnia higieniczną czystość To również szalenie wygodne rozwiązanie, które nadaje wnętrzu lekkości. W końcu pozbywamy się wielkiego białego brodzika, który przykuwa uwagę od pierwszej chwili w łazience. W ten sposób udaje się stworzyć delikatną aranżację, a tym samym wyeksponować inne elementy wnętrza. Taki system idealnie wpisuje się w minimalistyczny i nowoczesnych charakter łazienek.

Być może montaż tego typu kabiny nie jest jeszcze najtańszym rozwiązaniem, ponieważ pomimo rezygnacji z brodzika wcale nie zobaczymy oszczędności. Warto wiedzieć, że oprócz kosztu odpływu musimy zatrudnić fachowca, który podłączy całą instalację, ponieważ nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Powinniśmy również przed montażem sprawdzić takie parametry jak na przykład grubość podłogi. Może się zdarzyć, że nie wszędzie będziemy mogli tego typu odpływ zamontować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here