Wiele ludzi zapewnia, że kocha zwierzęta. Część z nich ma jakieś zwierzę w domu: psa, kota, gryzonia, ptaka (papugę, kanarka), czy coś bardziej oryginalnego. Miłość do zwierząt nie mus się jednak objawiać ich posiadaniem na stałe w domu. Zwierzętami cieszącymi się podziwem i sympatią naprawdę sporej grupy osób w różnym wieku, są konie. I to nie tylko te naprawdę piękne, gorącokrwiste. Także zimnokrwiste, czy małe kuce mają swoich wielbicieli. Skąd to wynika? Zwierzęta te towarzysza człowiekowi od dawien dawna.

Pomagały mu w przemieszczaniu się, przewozie ciężkich rzeczy, rolnictwie, walce, a w ostatnich czasach także w rehabilitacji (tzw. hipoterapia). Trudno nie odmówić im przy tym piękna, harmonii i gracji albo po prostu siły w najczystszym wydaniu. Jednak wiele osób woli jedynie podziwiać konie lub mieć z nimi kontakt np. w szkółkach jeździeckich, czy innych ośrodkach hodujących te wspaniałe zwierzęta., niż je hodować na własną rękę.

Trzeba bowiem przyznać: utrzymanie konia nie jest tanie, a przecież może on też miewać jakieś problemy zdrowotne i wtedy koszta rosną. Konia nie można trzymać w mieszkaniu, czy domu. Trzeba albo posiadać odpowiedni budynek (stajnię) albo znaleźć dla konia odpowiednie miejsce i po prostu za to płacić. Są jednak ludzie, którzy konie lub choć jednego konia posiadają i robią wszystko, aby to się nie zmieniło – pracują w dużej mierze właśnie na utrzymanie takiego pupila. O koniach powiedziano już wiele. Jeżeli ktoś jest ich tematem zainteresowany, mnóstwo teorii znajdzie w sieci. Są tu też zdjęcia i sporo filmików dotyczących tych zwierząt.

Wielu osobom musi to wystarczyć, jeżeli nie mają środków nawet na hobbystyczną naukę jazdy konnej. Bo tutaj koszta pociąga za sobą nie tylko nauka, ale i np. ubiór albo dodatki stanowiące najmniejsze minimum. Czy warto to inwestować? Na pewno warto, o ile ktoś od początku czuje się pewnie na końskim grzbiecie. Tu nie można się bać, bo to właściwie uniemożliwia naukę od pewnego poziomu. Ale spróbować zawsze warto, jednak w odpowiednim miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here