Obecnie z wyborem zabawek dla dzieci, nie ma problemu. W sklepach oferta jest bardzo bogata. Zabawki dla dzieci występują w różnych wersjach, spotykamy zabawki grające, tańczące, pluszowe, plastikowe i drewniane. Większość rodziców ze względu na to, że jest tak ogromny wybór ma problem z zakupem. Jak wybrać zabawkę dla dziecka, która nauczy go czegoś nowego i jednocześnie będzie bezpieczna?

Po co dzieciom zabawki?

W pierwszych miesiącach życia dziecka, wszystkie czynności mają charakter zabawowy. Tak małe dzieci nie zdają sobie sprawy, że się bawią, robią to nieświadomie. Dopiero w 3 miesiącu życia dziecka możemy podjąć świadome próby bawienia się z maluchem. Z biegiem czasu, gdy nasza pociecha podrośnie i rozwinie się na tyle, że można zacząć się z nią bawić, wtedy dopiero możemy wprowadzić zabawki do życia dziecka. Mowa tutaj oczywiście o grzechotkach, maskotkach itp.

Rozrywka oraz zabawa to ważne kwestie podczas kształtowania i rozwoju malucha. W tym okresie dzieci intensywnie się uczą. To, czego się nauczą, zależy właśnie od rodzaju zabawki. Dlatego należy dokładnie przemyśleć zakup każdej zabawki. Musimy się zastanowić, czy to ma być zabawka do rozrywki, czy do nauki. Kolejna ważna kwestia to to, czy zabawka ma służyć do samodzielnej zabawy, czy w grupie.

Zabawki dla dzieci - co kupić?

Jak dobrać zabawkę do wieku dziecka?

Podczas wyboru zabawki dla dziecka, zawsze musimy się starać dobrać ją do wieku użytkownika. Kolejnymi ważnymi kwestiami są umiejętności malucha oraz zainteresowania. Jeżeli nie wiemy czy dana zabawka będzie w porządku. Należy zwrócić uwagę na oznaczenie wiekowe, które znajduję się na opakowaniu każdej zabawki dziecięcej. Każda zabawka jest przeznaczona dla danego przedziału wiekowego.

Oprócz dostosowania zabawki do wieku dziecka, należy zwrócić uwagę na poziom trudności, jaki posiada zabawka. Nie zawsze jest tak, że poziom trudności idzie w parze z wiekiem malucha.

Ostatnia ważna sprawa, dotyczy możliwości dziecka. Wybrana przez nas zabawka musi być dostosowane do możliwości malucha. Niemowlęta zdecydowanie krócej skupiają swoją uwagę na danej czynności lub przedmiocie, dodatkowo nie zawsze kontrolują swoje ruchy.

Przeczytaj też: http://www.totalextreme.pl/zaproszenia-dla-dzieci-czym-sie-wyrozniaja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here