Czy nadanie paczki jest trudne? Niekoniecznie. Tym bardziej że oferta firm kurierskich jest w naszym kraju bardzo rozbudowana. Z pewnością w Twojej okolicy funkcjonują zarówno placówki dużych firm o globalnym zasięgu, jak i lokalne firmy kurierskie, specjalizujące się w przesyłkach krajowych. Poniżej udzielamy praktycznych porad dedykowanych dla osób przygotowujących się do wysyłki swojej pierwszej paczki. Dowiesz się jak przygotować się do zamówienia usługi kuriera oraz jak wybrać konkretnego kontrahenta.

Nadanie paczki – łatwiejsze niż myślisz 

Możliwość nadania paczki bez wychodzenia z własnego domu to duże udogodnienie, które wybiera wiele osób. W ten sposób nadają paczki, których adresat może znajdować się w dosłownie dowolnym miejscu. Firmy kurierskie mają pod tym względem o wiele lepszy wskaźnik skuteczności niż Poczta Polska. Oferowane przez nie usługi są całkowicie bezpieczne. 

Podstawową zaletą wyboru wysyłki kurierskiej jest krótki czas dostawy. Od momentu wręczenia paczki kurierowi, znajduje się już ona w drodze do swojego adresata. Często, dostarczenie paczki pod wskazany adres zajmuje zaledwie jedną dobę. Niezależnie, czy mowa o paczkach wysyłanych pod adres zamieszkania, czy na adres paczkomatu (lub innego miejsca odbioru). 

Dużą zaletą jest także fakt, że masz pewność co do odbiorcy paczki. Kurier będzie samodzielnie wręczał przesyłkę, czuwając nad jej losem oraz bezpieczeństwem. Paczka nie trafi pod zły adres, ani do rąk niewłaściwego odbiorcy. Wiele firm kurierskich pozostaje w aktywnym kontakcie z odbiorcami swoich przesyłek i dostosowuje czas przyjazdu do ich dostępności. 

Wysyłka tania i szybka – czyli wysyłka kurierem 

Niezależnie czy wybierasz usługę DHL, FEDEX, lokalnego odbiorcy czy UPS zamówienie kuriera powinno być bardzo łatwe. Często, wystarczy uzupełnić formularz internetowy, w którym podasz najważniejsze informacje. Kluczowe dane to parametry fizyczne: rozmiar oraz waga Twojej paczki. Z uwagi na duży poziom konkurencji, stawki pobierane przez poszczególne firmy nie są zbyt wysokie, choć mogą nieco wzrosnąć w przypadku przesyłek paletowych. Większość przesyłek jest jednak wyceniana na podstawie samych gabarytów i ciężaru. 

Przed nadaniem paczki należy ją dokładnie zabezpieczyć, oklejając taśmą pakową oraz wypełniają wewnątrz pustą przestrzeń. Warto posłużyć się w tym celu folią bąbelkową, papierem pakowym, styropianem lub innymi formami wypełnień. 

Największym plusem wynikającym z wyboru firmy kurierskiej jest fakt, że masz możliwość śledzenia swojej paczki i sprawdzania na jaki etapie wysyłki się obecnie znajduje. Z rozwiązania tego korzystają zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Ci pierwsi uzyskują pewność, że ich paczka bezpiecznie dotrze na miejsce. Odbiorcy natomiast mogą przygotować się do odwiedzin kuriera o określonej godzinie.

Na koniec warto podkreślić, że globalne firmy kurierskie dysponują bardziej profesjonalną flotą pojazdów niż firmy lokalne. Często są to pojazdy, których wyposażenie zostało dostosowane do transportu dużej ilości paczek, a także przesyłek szczególnie wymagających – dzieł sztuki, roślin, urządzeń elektronicznych. Daje to gwarancję, że Twoja przesyłka dotrze na miejsce w stanie nienaruszonym, niezależnie od jej charakteru, objętości czy innym cech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here