Wycena nieruchomości jest kluczem do skutecznej sprzedaży domu i bardzo często pierwszym elementem branym pod uwagę przy decyzji o jej zakupie. Warto zatem zwrócić szczególnie na nią uwagę i realnie ocenić wszystkie wartości.

Wycena nieruchomości jest kluczem do skutecznej sprzedaży domu i bardzo często pierwszym elementem branym pod uwagę przy decyzji o jej zakupie. Warto zatem zwrócić szczególnie na nią uwagę i realnie ocenić wszystkie wartości.

Wycena mieszkań online – jak to działa?

Gdy interesuje nas bliższe przyjrzenie się cenie mieszkania, które chcemy kupić bądź sprzedać mamy trzy opcję. Możemy kierować się subiektywną oceną w kontekście zasobności naszego portfela i cenami, które widzimy w serwisach ogłoszeniowych; możemy skorzystać z usługi płatnej i zamówić wycenę mieszkania od np. rzeczoznawcy majątkowego; możemy też skorzystać z wyceny online.

Gdzie wycenimy mieszkanie online?

Dysponując olbrzymią ilością danych z publikowanych ofert, serwisy ogłoszeniowe dają możliwość do przeanalizowania i stworzenia raportów z cen nieruchomości. Portale z wycenami, to firmy, które tworzą wyceny nieruchomości w określonych lokalizacjach. Biorą pod uwagę położenie mieszkania, metraż, liczbę pokoi, stan lokalu oraz rok budowy. Jednym z takich portali jest sonarhome.pl, które oferuje bezpłatne wyceny. Są one dostępne na stronie i zawierają szacowane ceny za m2 pod konkretnym adresem, a także ich porównanie do średnich stawek w mieście oraz dzielnicy. Podane są też informacje o odległości od centrum. Są to gotowe zestawienia i porównania cen ofertowych. Dokładniejszą analizę można uzyskać, wypełniając ankietę online na stronie Sonar.

Jest to szczególnie pomocne wtedy, gdy mamy na oku mieszkanie w konkretnym bloku czy pod konkretnym adresem i chcemy poznać realną wartość sąsiadujących nieruchomości. Ceny transakcyjne można poznać w ramach darmowych konsultacji. Co ważne, w tym wypadku wyliczenia bazują na cenach transakcyjnych, a nie ofertowych. Dane wyciągnięte są z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości, z systemów transakcyjnych, a także z operatów szacunkowych.

Narzędzie korzysta z kilku źródeł informacji zawierających oferty sprzedaży nieruchomości, dbając o deduplikację porównywanych ofert jak i biorąc poprawkę na różnicę pomiędzy ceną ofertową a transakcyjną. Wycena obarczona jest marginesem niedokładności z tytułu różnych danych dot. m.in. standardu mieszkania jak i dodatków (balkon, taras, komórka lokatorska). Narzędzie dostępne jest pod adresem: https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here