Nie ma żadnego problemu w tym, aby wydać bardzo dużą sumę pieniędzy na wakacje. Sztuką są tanie podróże. Dowiedz się, jak podróżować za niewielkie pieniądze!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/podroze-za-grosze/

Liczy się spontaniczność

Jeśli zapytasz kogoś, kto lubi podróżować za niewielkie pieniądze, co robi, że udaje mu się zaoszczędzić na wyjazdach, to najprawdopodobniej usłyszysz dwie rzeczy. Jedną z nich będzie to, że takie wycieczki planuje z dużym wyprzedzeniem, a drugą, że czeka na okazję, a jak ta się trafi, to próbuje ją wykorzystać, gdy tylko może. I właśnie te okazje to bardzo często gra ze spontanicznością. Otóż bardzo często ceny biletów są obniżane na kilka dni przed wyjazdem, a nawet na dzień przed wyjazdem, ponieważ się nie wyprzedały, a lepiej aby znalazł się pasażer za mniejsze pieniądze niż by miejsce było całkowicie puste. 

Dlatego pamiętaj, że tanie podróżowanie to często czatowanie na dobre ceny biletów czy też całych wycieczek, bo też dotyczy to i wycieczek. Możesz więc porzucić wizję skrzętnie planowanej wycieczki i to jeszcze w sezonie, bo wówczas są najdroższe.

Pożegnaj się z wygodą i luksusem

Nie jest tak, że tylko za duże pieniądze można skorzystać z wycieczki luksusowej, ale nie ma co ukrywać, że w tanim podróżowaniu nie chodzi o to, aby spać w miejscu premium, ale aby mieć możliwość za niewielkie pieniądze, by poznać nowe miejsce. Właśnie w taki sposób należy podejść do tego tematu, czyli podróżowania za małe pieniądze.

Dobrym sposobem na tanie podróżowanie jest przekonanie się do wycieczki autostopem. W ten sposób można zaoszczędzić dużo pieniędzy, a przy tym mnóstwo zobaczyć, poznać nowych ludzi i wcale nie ograniczać się do jednego miejsca, miasta, ale poruszać się pomiędzy nimi. Tutaj, w podróżowaniu stopem trzeba mieć na uwadze również to, że taka wyprawa to nie jest luksus, ale czasem trzeba się ubrudzić, może nie być gdzie się ubrać. Mimo to, cała wycieczka naprawdę może być niedroga i można w ten sposób za niewielkie pieniądze zobaczyć spory kawałek świata.

Przeczytaj też: http://warsawovernight.pl/pierwsza-wycieczka-za-granice-jak-sie-do-niej-przygotowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here