Nie da się zaprzeczyć, że Toskania i jej okolice to wspaniałe miejsce dla turystów. Wiele osób uważana je nawet za jedno z najważniejszych centrów turystyki na całym świecie. Łagodny klimat (wpływający na wydłużenie sezonu turystycznego) i ogromna ilość atrakcji przełożyły się na duży rozwój agroturystyki.

Co zwiedzić w Toskanii?

W przypadku takich miejsc jak Toskania najpiękniejsze miejsca są tak naprawdę wszędzie. Dlatego też zwiedzanie najlepiej jest zaplanować na minimum kilka dni. Tydzień wydaje się być wystarczający do tego, aby zwiedzić najwspanialsze atrakcje tego pięknego regionu Włoch. Poniżej znajduje się krótki poradnik, który ułatwi zaplanowanie wycieczki po Toskanii.

Pienza – raj dla miłośników sera

Włoska miejscowość Pienza to prawdziwy raj dla miłośników sera. Turyści mogą tu również skorzystać z wielu ciekawych punktów widokowych jak i przespacerować się po wspaniałym miasteczku. Nie bez powodu zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Florencka sztuka renesansu w Montepulciano

Kolejną ciekawą miejscowością jest Montepulciano, które słynie z dobrego wina, malowniczych uliczek oraz zabytkowych budowli z XV i XVI wieku. Są to przede wszystkim Pałac Contucci i Katedra. Turyści odwiedzający Montepulciano chwalą je przede wszystkim za wyjątkowy spokój oraz klimatyczne widoki.

Montalcino – ojczyzna wina Brunello di Montalcino

W Montalcino produkuje się jedno z najlepszych włoskich win, jednak miasteczko ma do zaoferowania o wiele więcej. Większość osób, które odwiedziły już te rejony na pytania typu Toskania co zobaczyć od razu zachęca do dokładnego zwiedzenia Montalcino i poznania wszystkich sekretów tej miejscowości. Ciekawa architektura, doskonała kuchnia i wspomniane już czerwone wino. Trudno o lepsze połączenie, szczególnie jeżeli ktoś ceni sobie podczas wakacji spokój i wypoczynek.

Toskania co zwiedzać?

Powyższe propozycje nawet w najmniejszym stopniu nie oddają tego, co turyści mogą zobaczyć w Toskanii, dlatego warto zapoznać się również z innymi artykułami. Jednym z ciekawszych poradników na temat Toskanii jest cinque terre zwiedzanie, w którym opisano pięć włoskich miasteczek wartych odwiedzenia. Wyjątkowość tego regionu polega przede wszystkim na tym, że niezależnie od tego, czego się oczekuje ani jaki styl życia prowadzi, tutaj będzie można poczuć się jak w domu. Widać to chociażby po obiektach noclegowych przygotowanych z myślą o turystach. Tak samo łatwo jak luksusowe hotele z basenami można znaleźć tranie pokoje w lokalnych gospodarstwach. Liczne winnice, zabytkowe budowle, urokliwe miasteczka i wspaniałe widoki towarzyszące turystom na każdym kroku to tylko przykłady atrakcji, które czekają na turystów. O pozostałych z nich najlepiej jest przekonać się samemu. W końcu Toskania – zwiedzanie można sobie obecnie zafundować po bardzo przystępnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here