Gdy wybieramy się się do jakiegoś miasta na kilka dni z góry wiemy, że nie uda nam się zwiedzić wszystkich jego atrakcji, jednak chcielibyśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby zobaczyć ich jak najwięcej. Położony w południowej Polsce Nowy Sącz skrywa wiele ciekawych zakątków, jednak niektóre z nich są sporo od siebie oddalone. Jaki środek transportu wybrać, aby nie marnować czasu i zobaczyć wszystko co najważniejsze?

Zawodna komunikacja miejska

Celowo zostało użyte słowo „zawodna”, jako że działania komunikacji miejskiej w Nowym Sączu niekiedy pozostawiają sporo do życzenia. Opóźnienia autobusów szczególnie w godzinach szczytu mają miejsce na porządku dziennym. Dojazd do niektórych punktów wymaga skorzystania z co najmniej 2 lub nawet 3 połączeń, które niekoniecznie są ze sobą zsynchronizowane. I tak, możemy po wyjściu z pojazdu czekać nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt minut na kolejny autobus, który dowiezie nas w wybrane przez nas miejsce.

Weźmy jeszcze na celownik obowiązki pracowników miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Nowym Sączu. Co prawda zdecydowana większość przejawia ludzkie odruchy, jednak praca kierowców autobusów czy tramwajów ma ściśle określone wytyczne. Nie mogą oni czekać w nieskończoność na dobiegającego do pojazdu spóźnionego pasażera. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że nieraz autobus ucieknie nam sprzed nosa, a przez to może posypać się ściśle określony plan napiętego dnia zwiedzania.

Prywatni przewoźnicy

Nie da się ukryć, że jest to najczęściej wybierana opcja przez przybywających do Nowego Sącza turystów. Wolą oni wygospodarować nieco więcej pieniędzy na podróżowanie, a dotrzeć wszędzie na czas. Co lepsze firmy przewozowe (np. https://ns.taxi/) świadczą profesjonalny serwis w zakresie przewozu osób i bagażu. Czasy, gdy taksówkarze byli niemili i niepomocni już dawno minęły. Teraz każdy kierowca wykazuje się wysoką kulturą osobistą, dzięki której każdy kurs odbywa się w przemiłej atmosferze.

Kierowcy z firmy taksówkarskiej z Nowego Sącza topografię miasta mają w małym palcu, dzięki czemu z wielką przyjemnością wskażą właściwą drogę zagubionemu turyście. Co więcej, doradzą też jakie miejsca warto zwiedzić, a które należy pominąć. Z pewnością zdradzą tajemnicę gdzie można zjeść coś smacznego i napić się dobrej kawy. Są to cenne wskazówki dla tych, którzy bazują tylko i wyłącznie na informacjach pochodzących z internetu, które nie zawsze są wiarygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here