wtorek, Grudzień 11, 2018

Kiedy warto odwiedzić lekarza z zakresu medycyny podróży?

0
Kiedy warto odwiedzić lekarza z zakresu medycyny podróży?

Medycyna podróży jest dosyć nową specjalizacją, która jest obecna na prozdrowotnym rynku w naszym kraju.

Gdzie najchętniej Polacy się bawią?

0
Gdzie najchętniej Polacy się bawią?

Zabawa nie jest dziś przeznaczona tylko dla dzieci. Przeciwnie – powstaje coraz więcej parków i atrakcji, które przyciągają nawet starszych, głodnych zabaw ludzi – w różnym wieku, choć przeważnie są to młode osoby, do 30-tego roku życia.

Hostel w Krakowie? – Draggo House!

0
Hostel w Krakowie? - Draggo House!

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Była stolica słynie ze starodawnych zabytków, imponujących obiektów sakralnych oraz nowoczesnych centr muzealnych. Wiele osób odmawia sobie wycieczki do Krakowa, ponieważ słyszy, że jest to bardzo drogie miasto. Nawet takie obiekty, jak hostel w Krakowie, nie przekonują ich do przyjazdu. Czy Kraków naprawdę jest taki drogi?

Muzea we Wrocławiu

0
Muzea we Wrocławiu

Wrocław, to miasto słynące z zabytków, nowoczesnej architektury, licznych muzeów, a także parków i miejsc zieleni. Miasto, w którym jeden dzień to za mało, by zapoznać się z najważniejszymi miejscami związanymi z historią.

Czym są hotele dla dorosłych i czemu zyskują na popularności?

0
Czym są hotele dla dorosłych i czemu zyskują na popularności?

O 6 rano słychać płacz dziecka za ścianą. Dzieci biegają po korytarzu hotelowym, przez który przepychasz się z walizkami. Nad basenem, gdzie chcesz nie tylko popływać, ale i po prostu poleżeć i ukoić nerwy, tłum dzieci biega, skacze do wody, rozchlapuje ją wokoło, wrzeszczy… Śmiech dzieci jest oczywiście radosny i poprawia nastrój, jednak na dłuższą metę odpoczynek w takim miejscu jest męczący dla każdego. Nie tylko dla rodziców, którzy niby pojechali na wakacje, a tak naprawdę nadal wykonują przy dzieciach podobne czynności jak w domu, ale też dla innych. Kto przyjechał na wycieczkę, żeby uciec od domowego rozgardiaszu, dzieci ma już dawno odchowane i z maluchami nie miał dawno kontaktu, albo po prostu ma stresującą pracę i chce wypocząć w spokoju, będzie niezadowolony z towarzystwa takiej wesołej, głośnej grupy. I to nie dlatego, żeby ogólnie nie lubił dzieci – po prostu żąda spokoju, ciszy, wypoczynku. Dlatego właśnie powstają hotele dla dorosłych – miejsca wolne od dzieci!

Czy warto zarezerwować hotel na Best Western?

0
Czy warto zarezerwować hotel na Best Western?

Best Western to nie tylko portal rezerwacyjny, ale również sieć obiektów hotelowych pod patronem tej marki. Znajdują się one na całym świecie. W Polsce cały czas rośnie ilość hoteli sygnowanych znakiem BW. Wiele osób zastanawia się, czy warto skorzystać właśnie z tej oferty. W sieci znajdziemy co najmniej kilkanaście stron rezerwacyjnych. Czym wyróżnia się Best Western Polska?

Zwiedzanie Krakowa – szukamy nowych szlaków

0
Zwiedzanie Krakowa - szukamy nowych szlaków

Planując zwiedzanie Krakowa, turyści koncentrują się najczęściej na najstarszych zabytkach. Trudno się temu dziwić – nie bez powodu wspaniałości Wawelu, Starego Miasta i Kazimierza wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przyjrzyjmy się jednak kilku wybranym obiektom, realizacjom artystycznym i miejscom pamięci, które pozostawiło po sobie XIX i XX stulecie. Jeśli szukacie Państwo nowych, fascynujących tras zwiedzania, przeczytajcie koniecznie!

Jak spędzić wspaniały tydzień w Toskanii?

0
Jak spędzić wspaniały tydzień w Toskanii?

Nie da się zaprzeczyć, że Toskania i jej okolice to wspaniałe miejsce dla turystów. Wiele osób uważana je nawet za jedno z najważniejszych centrów turystyki na całym świecie. Łagodny klimat (wpływający na wydłużenie sezonu turystycznego) i ogromna ilość atrakcji przełożyły się na duży rozwój agroturystyki.

Co zwiedzić w Toskanii?

W przypadku takich miejsc jak Toskania najpiękniejsze miejsca są tak naprawdę wszędzie. Dlatego też zwiedzanie najlepiej jest zaplanować na minimum kilka dni. Tydzień wydaje się być wystarczający do tego, aby zwiedzić najwspanialsze atrakcje tego pięknego regionu Włoch. Poniżej znajduje się krótki poradnik, który ułatwi zaplanowanie wycieczki po Toskanii.

Pienza – raj dla miłośników sera

Włoska miejscowość Pienza to prawdziwy raj dla miłośników sera. Turyści mogą tu również skorzystać z wielu ciekawych punktów widokowych jak i przespacerować się po wspaniałym miasteczku. Nie bez powodu zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Florencka sztuka renesansu w Montepulciano

Kolejną ciekawą miejscowością jest Montepulciano, które słynie z dobrego wina, malowniczych uliczek oraz zabytkowych budowli z XV i XVI wieku. Są to przede wszystkim Pałac Contucci i Katedra. Turyści odwiedzający Montepulciano chwalą je przede wszystkim za wyjątkowy spokój oraz klimatyczne widoki.

Montalcino – ojczyzna wina Brunello di Montalcino

W Montalcino produkuje się jedno z najlepszych włoskich win, jednak miasteczko ma do zaoferowania o wiele więcej. Większość osób, które odwiedziły już te rejony na pytania typu Toskania co zobaczyć od razu zachęca do dokładnego zwiedzenia Montalcino i poznania wszystkich sekretów tej miejscowości. Ciekawa architektura, doskonała kuchnia i wspomniane już czerwone wino. Trudno o lepsze połączenie, szczególnie jeżeli ktoś ceni sobie podczas wakacji spokój i wypoczynek.

Toskania co zwiedzać?

Powyższe propozycje nawet w najmniejszym stopniu nie oddają tego, co turyści mogą zobaczyć w Toskanii, dlatego warto zapoznać się również z innymi artykułami. Jednym z ciekawszych poradników na temat Toskanii jest cinque terre zwiedzanie, w którym opisano pięć włoskich miasteczek wartych odwiedzenia. Wyjątkowość tego regionu polega przede wszystkim na tym, że niezależnie od tego, czego się oczekuje ani jaki styl życia prowadzi, tutaj będzie można poczuć się jak w domu. Widać to chociażby po obiektach noclegowych przygotowanych z myślą o turystach. Tak samo łatwo jak luksusowe hotele z basenami można znaleźć tranie pokoje w lokalnych gospodarstwach. Liczne winnice, zabytkowe budowle, urokliwe miasteczka i wspaniałe widoki towarzyszące turystom na każdym kroku to tylko przykłady atrakcji, które czekają na turystów. O pozostałych z nich najlepiej jest przekonać się samemu. W końcu Toskania – zwiedzanie można sobie obecnie zafundować po bardzo przystępnych cenach.

Sprawdzone pomysły na imprezę integracyjną dla firmy

0
Sprawdzone pomysły na imprezę integracyjną dla firmy

Imprezy integracyjne dla firm cieszą się coraz większym powodzeniem. Jest to pewnego rodzaju inwestycja pracodawcy w zespół, który zatrudnia i jego efektywność.

Dlaczego warto przyjechać do Warszawy jesienią?

0
Dlaczego warto przyjechać do Warszawy jesienią?

Jesień to świetny czas na krótkie spacery i wycieczki do galerii sztuki. To również doskonała pora roku na niespieszne rozmowy i spędzanie wolnych chwil w miłym towarzystwie. Warszawa to znakomita wyjazdowa destynacja o każdej porze roku, ale schyłek lata i pierwsze mroźne dni w wyjątkowy sposób sprzyjają eksploracji miasta.