czwartek, Kwiecień 18, 2019

Pakujemy dziecko na obóz żeglarski

0
Pakujemy dziecko na obóz żeglarski

Żeglarstwo to fantastyczny sport, który może nauczyć nasze dziecko odpowiedzialności, współpracy oraz zaznajomić je z przyrodą i wodą. Aby nauczyć je podstaw żeglowania warto wysłać je na obóz żeglarski i jeśli jedzie pierwszy raz na samodzielne wakacje, oczywiście pomóc mu się właściwie spakować.

Najciekawsze muzea w Polsce

0
Najciekawsze muzea w Polsce

Często zwiedzasz europejskie stolice i ciekawe muzea poza Polską? Nasz kraj też może pochwalić się ciekawymi, historycznymi zbiorami oraz miejscami, w których nawet dzieci będą miały mnóstwo atrakcji. Zobacz, gdzie warto się wybrać.

Wybór Dentysty w Gdyni

0
Wybór Dentysty w Gdyni

Stomatolog, specjalista od którego każdy oczekuje fachowej pomocy oraz wysokich kompetencji w wykonywanej przez siebie pracy. Nie może się pomylić, nie ma na to miejsca, musi być w 100% dokładny, dlatego wybór dentysty jest nie lada wyzwaniem. W pracy stomatologa istotną kwestią jest również kontakt oraz podejście do klienta. Nie powinniśmy się go bać, gdyż sam zabieg najczęściej jest dla nas wystarczającym powodem do stresu, powinien budzić w nas spokój oraz zaufanie.

Ważną kwestią jest również przy poszukiwaniu odpowiedniego dentysty zwrócić uwagę na cel wizyty. Jeśli mamy zamiar wybrać się do dentysty z dzieckiem, warto umówić się na konsultację i sprawdzić podejście specjalisty do naszego dziecka, żeby uniknąć sytuacji w której dziecko będzie szerokim łukiem omijało dentystę.

Stomatolog w Gdyni, wpisując to hasło w przeglądarkę wyskakuje wiele wyników różnych gabinetów, ale który wybrać? Polecam zainteresować się ofertą gabinetu stomatologicznego „Swedent”. Jest to szwedzka firma, słynąca z nowoczesnego sprzętu oraz bardzo doświadczoną kadrą, szkoloną w szwedzkich gabinetach dentystycznych, które są uważane za jedne z najlepszych w Europie. Bardzo czytelna oraz przejrzysta strona ułatwia kontakt oraz komunikacje z gabinetem. Poruszając się po stronie możemy natrafić na takie rzeczy jak cennik oraz spis zabiegów, które możemy wykonać w firmie „Swedent”. Jedną z pozycji jest darmowa konsultacja dentystyczna dzięki której możemy sprawdzić podejście dentysty do nas lub naszego dziecka, co pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas zabiegu.

Leczenie zębów w Gdyni. Jeśli szukasz gabinetu dentystycznego, który pomoże Tobie w leczeniu twoich zębów, polecam sprawdzić gabinet specjalistyczny „MedicoDent”. Bardzo szeroka oferta zabiegów, oraz wiele pochlebnych opinii ludzi na różnych portalach internetowych sprawia, że jest to opcja, którą z pewnością warto rozważyć. Gabinet dentystyczny „MedicoDent” chwalony jest między innymi za bardzo dobry kontakt oraz podejście do klienta, co jest według większości osób korzystających z usług dentystycznych, bardzo ważną, jak nie kluczową cechą dobrego dentysty. Na stronie znajdziemy między innymi cennik oraz listę wykonywanych zabiegów tak jak w poprzednim gabinecie, a także kilka poradników jak dbać o swoje zęby oraz jak postępować z nimi po wykonaniu poszczególnych zabiegów.

Gdynia Dentysta, Stomatolog, specjalistyczny zakład leczenia zębów.

Odpowiedniego do naszych potrzeb specjalistę bardzo ciężko znaleźć. Mam nadzieję, że podane propozycje były przydatne, albo chociaż treść artykułu pokazała państwu na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze swojego dentysty.

Zegarek jako prezent dla fana podróży

0
Zegarek jako prezent na różne okazje

Na różnych forach internetowych bardzo często można spotkać się z pytaniem, jaki prezent kupić: mamie, tacie, żonie, mężowi itd. Oczywiście odpowiedzi na to pytanie jest mnóstwo, bo dla każdego coś innego. Są jednak takie prezenty, które zawsze świetnie się sprawdzają ze względu na ich uniwersalność. Jednym z takich podarunków jest zegarek.

Jaki zegarek kupić?

To jaki kupić zegarek zależy od wielu czynników, między innymi od tego, komu go podarujemy, jakim budżetem dysponujemy czy z jakiej okazji będzie on podarowany. Zegarki dla mężczyzn służą im raczej nieco w inny sposób niż kobietom. Prawdziwy dżentelmen z pewnością bardzo ucieszy się z eleganckiego, posiadającego różne funkcje i bajery podarunku w takiej postaci. Zegarki dla kobiet natomiast także służą jako przyrząd pokazujący czas, ale tutaj ogromne znaczenie odgrywa również fakt, że ma być to element biżuterii zdobiący rękę. Warto więc dokładnie zastanowić się, co danej osobie się najbardziej spodoba. Zegarek jest raczej prezentem, który sprawdza się w przypadku bliższych relacji. Musimy bowiem znać gust danej osoby i wiedzieć, jaki nosiłaby najchętniej. Należy pamiętać też o tym, że nie jest to raczej mały wydatek, oczywiście jeśli zależy nam na zegarku dobrym, znanej marki i taki, który służył będzie latami.

„Nie kupuj zegarka na prezent!”

Istnieją różne dziwnego rodzaju zabobony na temat obdarowywania kogoś takim prezentem. Jednak czy warto w nie wierzyć, skoro może być to jeden z najbardziej trafionych prezentów, jaki Wasz bliski dostał w życiu? Podobno niektórzy wierzą, że zegarek jest czymś w rodzaju odliczania czasu do śmierci, czy na przykład Waszego rozstania. Racjonalne podejście do życia od razu jednak podpowiada nam, że nie ma sensu wierzyć w tego typu niczym niepoparte stwierdzenia, a zegarek może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Czy zegarek jest więc dobrym pomysłem na prezent?

Jak najbardziej tak! Musimy tylko dobrze znać osobę, której zamierzamy go podarować i wiedzieć, co w danym przypadku sprawdzi się najlepiej oraz jaki, w jakim stylu ma być to zegarek.

Wynagrodzenie to nie wszystko

0
Wynagrodzenie to nie wszystko

Dobry pracownik to zmotywowany pracownik. Ważne jest zatem by odpowiednio motywować pracowników i dbać o to by dobrze czuli się w swojej pracy. W Polsce nadal kluczowym elementem motywacyjnym jest poziom wynagrodzenia. Ale coraz częściej pracownicy zwracają uwagę na pozapłacowe benefity, które mogą uzyskać w pracy i pracodawcy, którzy je oferują od razu zyskują lepszą pozycję na rynku pracy.

Świadczenia pozapłacowe – czyli co?

Przez świadczenia pozapłacowe rozumie się wszystkie niefinansowe elementy wynagrodzenia. Będą to zarówno szkolenia czy dofinansowanie nauki języków czyli takie benefity, które przy okazji poprawiają jakość zatrudnianej kadry, jak i wszelkiego rodzaju ubezpieczenia na życia, zdrowotne czy karty sportowe.

Wbrew pozorom takie dodatkowe formy wynagrodzenia nie są jedynie kosztem dla pracodawcy. Pozwalają one utrzymać odpowiedni poziom motywacji wśród pracowników, ale także mają wpływ na poprawę ich lojalności. A należy pamiętać, że pozyskanie i wyszkolenie nowego pracownika też stanowi koszt dla pracodawcy, i to często niemały.

Warto też pamiętać, że pracodawca, który wspiera pracowników w dbanie o ich zdrowie i tężyznę fizyczną poprzez dofinansowanie kart sportowych czy ubezpieczeń zdrowotnych zyskuje też w inny sposób. Zadbani i wysportowani pracownicy mają mniejszą szansę zachorować, a zatem nie trzeba ponosić kosztów związanych z często absencją wśród załogi.

Jak trafić w gusta pracowników?

Trudno jest czasem zadowolić wszystkich pracowników oferując im z góry określony pakiet benefitów. Dlatego dobrą alternatywą jest współpraca z programem kafeteryjnym. Takie platformy jak na przykład Nais pozwalają pracownikom samemu wybierać interesujące ich benefity. Zasada działania jest bardzo prosta, pracodawca oddaje pracownikowi do dyspozycji pewną pulę środków, za które ten może kupić to, co akurat najbardziej go interesuje. Przykładowo Nais oferuje możliwość wykupu zajęć sportowych, a także zakupu biletów do kina czy na koncerty, książek czy nawet ubrań. Dodatkowo w systemie Nais pracownicy mogą organizować wspólne zrzutki na przykład z okazji urodzin czy jubileuszu jednego z nich.

Pod obcą banderą

0
Pod obcą banderą

Wielu polskich marynarzy służy pod obcą banderą, w firmach armatorów nie odprowadzających w Polsce podatku. Ten fakt wpływa na rozliczenia finansowe gdyż podatki marynarskie to prawnie skomplikowana dziedzina, w której w zeszłym roku wprowadzono nowe przepisy. Czy więc służący pod obcą banderą odczują zmiany prawa podatkowego?

Podatki dla marynarzy – zmiany

W przypadku marynarzy służących u polskich armatorów sprawa jest prosta, ich roczne deklaracje podatkowe od pierwszego stycznia 2019 roku wykonywane będą przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). Nie muszą oni martwić się więc o szczegółowe podliczanie danych. Obowiązkiem marynarzy będzie jedynie sprawdzenie prawidłowości danych.

W przypadku łączenia przez pracownika branży morskiej służby w polskiej firmie oraz służby u armatora zagranicznego rozliczanie podatków marynarzy wygląda inaczej. Pomimo, że Krajowa Administracja Skarbowa sporządzi i te podatki dla marynarzy będą one wadliwe i nieprawdziwe gdyż nie będą uwzględniały całości dochodu. W przypadku braku reakcji i niezanegowania złego rozliczenia marynarz może obawiać się policji skarbowej i potraktowania jako zwykłego oszusta. Z tego względu konieczne jest udanie się do urzędu, stwierdzenie wadliwości rozliczenia a następnie samodzielne sporządzenie PIT-u i dostarczenie go do właściwego podatnikowi urzędu skarbowego.

Pomoc prawna?

Podatek za pracę marynarzy i jego rozliczenie sprawia wiele problemów nie tylko samym zainteresowanym, ale również osobom, które do tej pory wykonywały rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy jak pracownicy biur rachunkowych. W celu uzyskania pełnej gwarancji zgodności z prawem podatkowym warto skorzystać z usług jakie świadczy kancelaria radcowska. Radca prawny będący na bieżąco z wszelkimi przepisami z łatwością wskaże sposoby prawidłowego rozliczenia, właściwe urzędy świadczące odpowiednie usługi oraz udzieli innych cennych porad. Warto zajrzeć na stronę internetową https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ gdzie możemy znaleźć sprawdzonych radców mając pewność bezpieczeństwa i dobrego stosunku jakości usług do ich ceny.

Firany do salonu, czy puste okno? Czyli dlaczego warto mieć w oknach firany

0
Firany do salonu, czy puste okno? Czyli dlaczego warto mieć w oknach firany

Każdy, kto urządza lub upiększa swoje mieszkanie, wie, jak ważne są najdrobniejsze nawet szczegóły. Aby wnętrze było profesjonalnie wykończone warto nie poprzestać na samych meblach, ale skupić się także na dodatkach, choćby na dywanach, roślinach doniczkowych, firanach. Te ostatnie nie tylko sprawią, że wnętrze odżyje, ale też są bardzo praktyczne.

Po co mi firany? Czyli praktyczna strona zasłon

Przede wszystkim firany nadają lekkości i upiększają pomieszczenie. Wyposażenie, w którym znajdują się firany, wygląda bardziej procesjonalnie i przyjaźnie, co przekłada się na nasze samopoczucie. Oprócz walorów estetycznych zasłony spełniają także kilka praktycznych zadań. Po pierwsze możemy ograniczyć ilość światła wpadającego przez okno. Przykładowo, jeśli mamy grube firany możemy zasunąć je na noc, aby przyciemnić pomieszczenie. Firany powodują też, że w pokoju jest przytulniej — puste okno, wielu osobom kojarzy się z remontem, za to z firanką z gotowym, miłym i urządzonym mieszkaniem. Kolejną zaletą firan jest to, że zasłaniają widok z zewnątrz, nie czujemy się niekomfortowo, będąc obserwowanymi we własnym domu.

Design to bardzo istotna sprawa

Odpowiedź jest dosyć prosta, firany do salonu, czy do każdego innego pomieszczenia powinny być dobrane do stylu, jaki w nim panuje. Na rynku jest dostępna olbrzymia ilość produktów, firany nowoczesne, klasyczne, grube, cienkie, jednolite, czy różnobarwne — wybór należy do nas. Warto dobrze zastanowić się nad kolorem, gdyż ma on bardzo duże znaczenie. Na przykład firanki jasne, delikatne i prześwitujące rozświetlą pomieszczenie i sprawią, że wyda się ono większe. Z kolei, gdy chcemy nieco przyciemnić pokój, choćby sypialnię, powinniśmy wybierać raczej welurowych ciemnych zasłonach.

Firany do salonu

Zdjęcie pochodzi ze strony http://i-firany.pl/

Woal, tiul, tafta, welur, a może organza? Jak tu się nie pogubić…

Bardzo często zastanawiamy się nad materiałem, z jakiego powinny być wykonane firany. Nic dziwnego, firany występują w wielu materiałach, które są bardzo istotne dla ogólnej prezentacji firan. To, z jakiego materiału są wykonane zasłony, wpływa na ciężar, przejrzystość, czy sposób układania się na oknie. Oto najpopularniejsze materiały:

– Markizeta — nie każdy zna tę nazwę, choć większość ma w swoim domu firany z niej wykonane. Markizeta to drobna siateczka, przypominająca nieco moskitierę. Jest niezwykle ceniona, głównie na łatwość czyszczenia i pielęgnacji. Gdy firanka się zabrudzi, wystarczy ją wyprać – nie wymaga prasowania. Sam materiał jest bardzo delikatny i prześwitujący, a przy tym bardzo elegancki.

– Woal — ten materiał charakteryzuje się z jednej strony tym, że doskonale przepuszcza światło, a z drugiej strony nie prześwituje. Woal jest bardzo miękki i delikatny, dlatego dobrze układa się w upięciach.

– Tiul — jest równie delikatny i subtelny co woal, jednak bardzo podatny na zagniecenia, dlatego bez wyprasowania się nie obejdzie.

– Żakard — to pewnego rodzaju klasyk wśród zasłon. Jest bardzo praktyczny, nie wymaga prasowania. Idealnie sprawdza się we wnętrzach klasycznych, jest trwały i dobrze przepuszcza światło, delikatnie się przy tym mieniąc.

Czy warto kupić firany gotowe?

Bilans kosztów zarówno w przypadku firan gotowych, jak i tych szytych samodzielnie jest podobny. Jeśli znamy się na szyciu i sprawia nam to przyjemność, warto samemu wykonać firany, jeśli jednak nie należymy do tych szczęśliwców, możemy zaopatrzyć się w gotowe zasłony. Firany gotowe, to przede wszystkim oszczędność czasu jaki musielibyśmy poświęcić na szukanie punktu krawieckiego. Kupując firankę w sklepie, dokładnie wiemy ile będzie ona kosztować, ponadto gotowe firany zaopatrzone są w łatwy i szybki system zakładania.

Okna PVC, drewniane czy aluminiowe – co wybrać?

0
Okna PVC, drewniane czy aluminiowe - co wybrać?

Przeszklone ściany to marzenie wielu współczesnych inwestorów. Decydują się oni na duże okna, wpisujące się w nowoczesne standardy przestronnych, otwartych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że od wyboru okna zależy nie tylko estetyka domu, ale również jego izolacja cieplna. Do wyboru są trzy zasadnicze rodzaje okien: plastikowe, drewniane oraz aluminiowe.

Co zwiedzić w Wenecji? Przewodnik po najciekawszych miejscach Wenecji

0
Co zwiedzić w Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miast na świecie. Nic w tym dziwnego – niesamowity klimat i ciekawe zabytki sprawiają, że miasto przyciąga odwiedzających przez cały rok. Co warto zobaczyć w Wenecji? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Rejs gondolą

Zapewne większości osób Wenecja kojarzy się z gondolami. To słuszne skojarzenie, gondole bowiem kursują po weneckich kanałach regularnie – cały dzień, aż do późnego wieczora. Przejażdżka Canal Grande to gwarancja niezapomnianych wrażeń widokowych – wzdłuż trasy stoją najświetniejsze pałace weneckie, wywołujące wielkie wrażenie swą bizantyjską architekturą.

Plac, Bazylika i zegar Św. Marka

Z pewnością warto zobaczyć również Plac Świętego Marka, otoczony ze wszystkich stron zabytkami. Na środku znajduje się wieża Campanila, czyli dzwonnica, na której szczyt można wejść i zobaczyć Plac z góry. Obok stoi Bazylika Św. Marka (miejsce pochówku Marka Ewangelisty) zbudowana w stylu bizantyjskim, przyciągająca wzrok złotymi mozaikami i pięknymi figurami. Wstęp do środka jest bezpłatny, ale niestety zazwyczaj trzeba liczyć się z bardzo długimi kolejkami do wejścia. Wart zobaczenia jest też zegar Świętego Marka na renesansowej wieży, wyróżniający się złoto-niebieską tarczą zdobioną znakami zodiaku.

Pałac Dożów i Most Westchnień

W Wenecji koniecznie trzeba zobaczyć także byłą siedzibę dożów, czyli władców, najwyższych urzędników miasta. Pałac mieści się niedaleko Placu Świętego Marka. Słynie z widowiskowych złotych schodów i ogromnych, zdobionych złotem sal obrad. Z pałacu, w którym niegdyś znajdował się Trybunał Kryminalny, prowadzi do budynku więzienia Most Westchnień. Dzisiaj kojarzy się on raczej romantycznie – z miłosnymi westchnieniami zakochanych płynących pod nim gondolą, jednakże jego nazwa pochodzi od westchnień więźniów, patrzących z niego po raz ostatni na Wenecję, zanim zaprowadzono ich do więzienia.

Most Rialto

Most Rialto to najstarszy i zarazem najsłynniejszy most nad Canal Grande. Jest też zazwyczaj najbardziej zatłoczony. Znajdują się na nim liczne sklepiki tłumnie odwiedzane przez turystów. Most wyróżniają również wysokie, zdobione arkady. Jest też dość wysoki, dlatego poruszanie się po nim z dziecięcym wózkiem może być utrudnione.

Inne atrakcje

To nie wszystkie atrakcje Wenecji. To piękne miasto obfituje w wiele innych niezwykłych zabytków i urokliwych miejsc, o których więcej można poczytać tutaj: https://tasteandtravel.pl/2017/09/08/wenecja-zwiedzanie/. Zachęcamy do zgłębienia tematu i przede wszystkim odwiedzenia Wenecji. Warto!

Odra odżywa

0
Odra odżywa

Odra – będąca zaraz po Wiśle, drugą rzeką Polski, stanowiącą najdłuższych polski szlak śródlądowy żeglugi i choć naznaczona wieloma klęskami, w ostatnim czasie odzyskuje blask na nowo. Stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku o cennych walorach przyrodniczych.

ZOBACZ TEŻ