niedziela, Wrzesień 20, 2020

Najlepszy fotograf ślubny

0
Najlepszy fotograf ślubny

Nie ma chyba osoby, która w jakimś momencie życia nie wyobrażała sobie dnia swojego ślubu. Dotyczy to zapewne przede wszystkim kobiet, które lubią marzyć o tym, jak będzie wyglądał ten dzień, kiedy w pięknej, białej sukni, będą przysięgać miłość i wierność swojemu wybrankowi, jednakże panowie również nierzadko puszczają wodze fantazji i myślą o tym dniu. Zwłaszcza, kiedy wiedzą, że jest on już gdzieś na horyzoncie, ponieważ jakiś czas temu zdążyli się oświadczyć swojej ukochanej.

Co należy do obowiązków brokera ubezpieczeniowego?

0
broker

Nie każdy wie, kim tak naprawdę jest broker ubezpieczeniowy. Jest to specjalista od ubezpieczeń, a inaczej mówiąc jest to specjalista od wyszukiwania oraz dobierania najkorzystniejszej formy umowy ubezpieczeniowej dla danego klienta. Pracując na takim stanowisku możemy wykonywać pracę samodzielnie lub jako pracownik firmy brokerskiej, ale zawsze dla konkretnej osoby czy firmy. Do zadań osoby na takim stanowisku będzie należało reprezentowanie interesów zamknięta w kwestii ubezpieczenia jego osoby, rodziny, firmy, majątku, emerytury czy polisa na życie. Czym dokładniej zajmuje się taka osoba oraz jak wygląda etyka zawodowa na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-broker-ubezpieczeniowy-sprawdz-jak-wyglada-praca-brokera-ubezpieczeniowego/

Czym zajmuje się broker ubezpieczeniowy?

Do obowiązków osoby na takim stanowisku należy przede wszystkim opracowanie oraz wdrażanie najlepszej oferty ubezpieczeniowej dla danego klienta. Polega to nie tylko na negocjacjach z towarzystwami ubezpieczeniowymi, ale również na przygotowaniu zapytań oferowanych oraz modyfikacji w produktów finansowych. Pracując na takim stanowisku musisz stara analizować oraz monitorować trendy, które zmieniają się na rynku ubezpieczeniowym. Takie oferty zmieniają się i czasami bardzo zasugerować klientowi, aby jeszcze wstrzymał się z ubezpieczeniem.

Współpraca z klientem – praca brokera ubezpieczeniowego

Twój klient, musi wiedzieć że stoisz po jego stronie, wówczas wtedy będzie mógł nawiązać z Tobą więź. Budowanie takich relacji z klientem poszerza naszą rozpoznawalność, zasięg potencjalnego zdobywania zarobków oraz prestiżu w danej dziedzinie. Ważne jest to również, aby nie urywać kontaktu z klientem zaraz po sfinalizowaniu umowy ubezpieczeniowej. Powinniśmy towarzyszyć mu również w późniejszym etapie, do zajmowania się proponowanych zmian warunków umowy.

Etyka zawodowa płynąca w pracy jako broker ubezpieczeniowy

Zawód brokera jest to bardzo przydatny w gospodarce zajęcie. Przedstawiciele nie mogą jednak demoralizować się nawzajem. Stowarzyszenie polskich brokerów stara się zapobiec takim sytuacjom. Zarówno o to jak i o dobry wizerunek środowiska zawodowego zabiega między innymi poprzez uchwalenie kodeksu etyki zawodowej brokera. W takim kodeksie mowa jest o etyce w pracy, stawianie interesów oraz dobra klienta na pierwszym miejscu oraz nieusiłowanie oszukania go. Etyka zawodowa zabrania również nie uczciwej rywalizacji pomiędzy brokerami.

Zobacz też: http://warsawovernight.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-broker-ubezpieczeniowy-zarobki-brokera/

Dom weselny w Lublinie

0
Dom weselny w Lublinie

Wiemy, jak ważnym wydarzeniem w życiu jest ślub. Każda młoda para pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – biała suknia, welon, kwiaty, muzyka, menu, przepiękna sala. Wszystko powinno być idealne. W realizacji perfekcyjnego wesela pomoże Wam dom weselny, który charakteryzuje się doświadczeniem w organizacji tego typu uroczystości.

Wyjątkowa sala na wyjątkową okazję

Każda para przeżywając wyjątkowy dzień, jakim jest ślub, zasługuje na wszystko, co najlepsze. Jeżeli interesują Was sale weselne w Lublinie, postawcie na specjalistów. Niezależnie od tego, jaki wybierzecie motyw kolorystyczny, albo czy wolicie przepych, czy raczej minimalizm – Wasza sala musi wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście. Stoły i krzesła muszą być schludne, a zastawa musi być wysokiej jakości, dlatego pozwólcie profesjonalistom zorganizować takie wesele, na jakie zasługujecie i nie pozwólcie, aby prozaiczne niedociągnięcia zepsuły Wam ten cudowny dzień.

Piękne kwiaty i ozdoby są niezbędnym elementem każdego wesela, dlatego u Was również ich nie powinno ich zabraknąć. Roślinność i elementy dekoracyjne muszą zostać dobrane zgodnie z Waszymi życzeniami tak, abyście Wy i najważniejsze osoby w Waszym życiu mogli zapamiętać ten dzień jako jeden z najpiękniejszych w życiu.

Zadbajcie o komfort swój i swoich bliskich

Każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył na przyjęciu wie, jak istotne jest odpowiednie wyżywienie. Postawcie na dom weselny w Lublinie, który współpracuje z dobrymi kucharzami i zadba o każdy drobny szczegół. W menu powinny znajdować się zarówno ciepłe dania, jak i przystawki, desery czy napoje. Dla wielu podczas tego wydarzenia alkohol jest niezbędnym elementem. Jeżeli zapraszacie na przyjęcie rodziny z dziećmi, warto przyjrzeć się, czy organizator przewiduje dla nich specjalne menu. Pozwólcie specjalistom zadbać o to, byście nie tylko Wy, ale i Wasi bliscy zapamiętali ten wspaniały dzień na długo!

Tańce i zabawy do białego rana stanowią tradycyjny element wesel, dlatego klimatyzowana, wygodna sala bankietowa będzie idealnym wyborem, które zapewni komfort zarówno Wam, i Waszym gościom – szczególnie, jeżeli marzy Wam się wesele latem. Jeżeli nie chcecie martwić się dodatkowo o to, gdzie zorganizujecie nocleg – wybierzcie dom weselny w Lublinie, który pokój dla pary młodej ma zawarty w ofercie. Niech Waszym jedynym zadaniem podczas uroczystości będzie dobra zabawa!

Panele słoneczne i zalety ich stosowania

0
Panele słoneczne i zalety ich stosowania

Z każdym rokiem fotowoltaika cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma się co temu dziwić, rosnące ceny usług sprawiają, że również rachunki za energię stają się coraz wyższe. Dlatego też możliwości ich obniżenia cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku. Wiele osób w tym celu sięga właśnie po energię odnawialną, która nie tylko daje możliwość płacenia znacznie mniej za prąd, ale także sprawia, że środowisko naturalne jest znacznie mniej narażone na wpływ szkodliwych czynników. Wykorzystanie naturalnych źródeł energii, takich jak właśnie słońce nie powoduje uwalniania szkodliwych substancji, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych elektrowni. Dlatego tego typu instalacje są popierane i w związku z tym bardzo często dotowane, aby coraz więcej osób wykazało zainteresowanie nimi.

Masło orzechowe a dieta

0
masło orzechowe
fot. pexels.com

Masło orzechowe to przekąska, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Jest ona bardzo znana w USA, w którym to spożywają ją wszyscy. Czy masło orzechowe można jeść na co dzień? Co kryje się w jego składzie? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/maslo-orzechowe-czy-warto-je-jesc/

Masło orzechowe

To wyrób spożywczy, który wytwarza się z orzechów, które poddaje się prażeniu w wysokiej temperaturze. Najczęściej produkuje się je z orzechów arachidowych, co powoduje, że cena jest stosunkowo niska.

Masło orzechowe można również zrobić z orzechów nerkowca, z migdałów lub z mixu różnych orzechów, jednakże cena takiego masła orzechowa jest wówczas bardzo wysoka.

Masło orzechowe jest wysokokaloryczne, jednakże w małych ilościach może stanowić element naszej diety. Musi być jednakże dobrej jakości. Najlepsze są masła orzechowe z zawartością kwasów omega-3, wówczas nie dostarcza nam ono pustych kalorii.

Jeść czy nie jeść?

Masło orzechowe, które ma dobry skład może stanowić element naszej diety. Ma ono w swoim składzie białko roślinne, a także przeciwutleniacze, które sprzyjają pracy naszego serca. Dodatkowo jego regularne spożywanie może zapobiegać udarom oraz chorobom serca.

Masło orzechowe posiada również dużą ilość błonnika, który obniża stężenie glukozy we krwi, a także usprawnia perystaltykę jelit i pomaga obniżyć poziom cholesterolu całkowitego, a także trójglicerydów we krwi. Dodatkowo poprawia naszą gospodarkę węglowodanową. Najwięcej błonnika posiada masło orzechowe zrobione z migdałów.

Masło orzechowe dostarcza nam dużo energii, ponieważ zawiera w swoim składzie bardzo dużo tryptofanu – aminokwasu, który wpływa na zdolność koncentracji oraz poprawia prace mózgu. Jest ono zalecane wszystkim osobom, które prowadzą aktywny tryb życia, a także bywają często przemęczone lub pracują umysłowo.

Zrównoważona ilość masła orzechowego w naszej codziennej diecie nie spowoduje, że przytyjemy, a wpłynie korzystnie na pracę naszego organizmu. Można je jeść, lecz należy uważać na jego ilość.

Przeczytaj też: http://www.modaforte.pl/piekarnik-parowy-jaki-wybrac/

Senior w górach – gdzie warto pojechać?

0
Senior w górach

Seniorzy stanowią liczną grupę, która chętnie korzysta z możliwości uczestniczenia w zorganizowanych wyjazdach oraz pobytach indywidualnych. Senior w górach to coraz częściej spotykany widok już nie tylko w górskich kurortach uzdrowiskowych, ale również i w takich miejscowościach jak Szczyrk.

Tym samym już w pierwszym akapicie ujawniliśmy odpowiedź na pytanie, gdzie warto pojechać w góry będąc seniorem. Doprecyzujmy zatem, będąc osobą w wieku emerytalnym do którego obiektu w Szczyrku warto wybrać się i dlaczego?

Odpowiedni obiekt noclegowy dla seniora w Szczyku

Jeżeli będziemy szukać obiektu w Szczyrku wpisując w wyszukiwarce „Szczyrk noclegi” jest duża szansa, że w gąszczu wielu innych stron natrafimy wreszcie na obiekt, który może spełnić nasze oczekiwania. Jeżeli mamy na to sporo czasu, to jak najbardziej można uskutecznić ten sposób wyszukiwania obiektów oferujących zakwaterowanie w Szczyrku. Jeżeli jednak wolimy inaczej spędzić czas, to naszym zdaniem warto postawić na pobyt w sprawdzonej lokalizacji. W przypadku Szczyrku jest to Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

Orle Gniazdo to obiekt, w którym co roku organizowanych jest wiele promocyjnych pakietów. Wśród nich są m.in. wczasy dla seniora w górach. Jest to pakiet pobytowy dedykowany osobom, które cenią sobie ciszę i spokój oraz korzystanie z kompleksowej oferty. Przykładowy pakiet obejmuje bowiem poza zakwaterowaniem w komfortowych pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych z TV i niepowtarzalnym widokiem na panoramę górskich szczytów, także całodzienne wyżywienie wraz z rabatami w punktach gastronomicznych obiektu, codzienne zabiegi rehabilitacyjne oraz dostęp do basenu zewnętrznego z podgrzewaną wodą i ratownikiem, dostęp do sali ćwiczeń, jak również bezpłatne miejsce postojowe przez cały czas pobytu.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Podobnie jak turnusy rehabilitacyjne w górach, tak i turnusy rehabilitacyjne w szczyrkowskim Orlim Gnieździe, poza niepowtarzalnym klimatem oraz bogatą ofertą pakietową, niosą wiele korzyści prozdrowotnych. Na korzyść tych turnusów organizowanych w najsłynniejszym obiekcie w Szczyrku są m.in.:

  • najwyższa klasa czystości powietrza sprzyjająca procesom leczenia osób ze schorzeniami alergicznymi,
  • brak roztocza,
  • profesjonalny personel rzetelnie realizujący wskazane zabiegi rehabilitacyjne,
  • możliwość udziału w zorganizowanej wycieczce turystyczno-krajoznawczej.

Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych w Orlim Gnieździe mają również zapewnione całodzienne wyżywienie, doraźną opiekę lekarską, dostęp do pokoju socjalnego z zapleczem kuchennym oraz do terenu rekreacyjnego z miejscem zabaw dla dzieci oraz podgrzewanym basenem z ratownikiem.

Zakresy pakietów zdaniem wielu kuracjuszy są na tyle bogate, że większość ich uczestników decyduje się na pozostanie na terenie obiektu i delektowanie się niepowtarzalnymi widokami górskiej panoramy z każdego okna pokoju, holu widokowego oraz jedynej w Szczyrku kawiarni widokowej Bar 6. Piętro.

Co więcej, oddalenie obiektu od centrum miasta jest na tyle odpowiednie, że w obiekcie i wokół niego panuje cisza. Brak jest uciążliwego ruchu pieszego i samochodowego. Można delektować się ciszą, czytając książkę wypożyczoną z biblioteki turystycznej zorganizowanej w holu widokowym Orlego Gniazda i jednocześnie popijając ulubioną kawę lub herbatę w pokoju, w kawiarni, w restauracji lub na zewnętrznym, ogrodzonym terenie zielonym siedząc na leżaku pod parasolką lub pod jedną z wielu drewnianych wiat.

Obiekt w górach przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo

Seniorzy, którzy dotychczas skorzystali z oferty Orlego Gniazda często podkreślali fakt, iż obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Część pokoi posiada specjalne łazienki oraz poszerzone futryny drzwi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.  Co równie istotne, podkreślali pomocność i kulturę personelu – czyli coś, co u młodego pokolenia jest praktycznie niespotykane w dzisiejszych czasach.

Podsumowując, Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo to jeden z najpopularniejszych i najchętniej polecanych obiektów przez seniorów korzystających z ofert zakwaterowania w górach. Wśród wielu pakietów pobytowych, szczególnie dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się pakiety: „wczasy dla seniora w górach” oraz „turnusy rehabilitacyjne w górach”. Oba z nich odpowiadają idealnie na potrzeby osób po 60 roku życia.

Polska przyroda, europejski standard – odpocznij nad Jeziorem Powidzkim

0
WAKACJE NAD JEZIOREM

Nasz kraj to obszar nasycony przyrodniczo i krajobrazowo. Gwarantuje nam możliwość korzystania z dostępu do morza i gór. W sezonie wakacyjnym i w weekendy turystyczne miejscowości nadmorskie i górskie są jednak bardzo zatłoczone. W obecnym czasie zagrożenia epidemiologicznego, ten fakt może odstraszyć od wyjazdu na urlop. Jednak pamiętajmy, że teren Polski posiada jeszcze jeden atrakcyjny przyrodniczy walor – jeziora.

Wakacje nad jeziorem. Wielkopolska – gdzie warto wybrać się na odpoczynek?

W Polsce znajduje się naprawdę spora liczba większych lub mniejszych jezior. Do najbardziej znanych należą jeziora mazurskie. Jednak nie mniej widokowe, a zdecydowanie mniej oblężone przez turystów są jeziora znajdujące się w innych częściach kraju.

Największym jeziorem w województwie wielkopolskim jest Jezioro Powidzkie. Jezioro leży na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego w gminie Powidz. To jezioro polodowcowe to doskonałe miejsce na wakacje nad jeziorem. Pobyt nad jeziorem daje sporo możliwości spędzania czasu wolnego. Można tu uprawiać sporty wodne i żeglarstwo. Jest to wyśmienity teren do wycieczek pieszych i rowerowych z dala od zgiełku dużych skupisk ludzkich. Osobom ceniącym sobie leniuchowanie, poleca się nadjeziorne plaże.

Który hotel wybrać?

Wybierając się nad Jezioro Powidzkie, warto skorzystać z oferty Hotelu Moran. Ten malowniczy obiekt położony jest nad samym jeziorem. Hotel Moran to budynek główny z pokojami hotelowymi oraz szereg drewnianych domków letniskowych. Swoje miejsce znajdą tu zatem osoby, które chcą wypoczywać w standardach hotelowych (klimatyzowany pokój z łazienką i wyżywieniem), jak i osoby, które chętnie zamieszkają bliżej przyrody.

Hotel Moran ma wiele do zaoferowania. W hotelu znajdują się wyśmienita restauracja i bar z tarasem i widokiem na jezioro. Restauracja przygotowuje zarówno śniadania, obiady, jak i kolacje. W menu znajdują się także pyszne desery. Karta win jest imponująca.

Na uwagę zasługuje również hotelowe SPA. SPA w Hotelu Moran zatrudnia wykwalifikowanych kosmetologów i fizjoterapeutów. Zabiegi i rytuały wykonywane są z pełnym profesjonalizmem i oparte na wysokiej jakości naturalnych kosmetykach. W ofercie hotelu są również tzw. Day Spa. Oznacza to, że można skorzystać z oferty SPA bez nocowania w hotelu. Ofertę SPA uzupełnia basen z widokiem na jezioro, sauna oraz jacuzzi.

Czy w hotelu przewidziano atrakcje dla dzieci?

W Hotelu Moran mile widziane są rodziny z dziećmi. Świadczy o tym szeroka oferta atrakcji dedykowanych do tej grupy gości. Teren hotelu został przygotowany do spędzania czasu przez dzieci.

Na najmłodszych gości czeka bezpieczny plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalniami, huśtawkami i wiszącym pomostem. Dla młodzieży i rodziców przygotowano natomiast park linowy, w którym znajdują się przeszkody o różnym poziomie trudności. Nad bezpieczeństwem wspinających się osób czuwa profesjonalny instruktor.

Wypoczynek w Hotelu Moran to także możliwość skorzystania z pobliskich plaż i pomostów kąpielowych, wypożyczalni rowerów, kajaków i łódek. Na terenie obiektu znajdują się także boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną oraz stanowiska przeznaczone na rozpalenie ogniska.

Teren wokół hotelu również gwarantuje świetne spędzanie czasu. Warto skorzystać z malowniczej drogi rowerowej wyznaczonej wokół jeziora, zwiedzić Klasztor Cystersów, Park Rozrywki Zaurolandia lub Skansen Archeologiczny w Mrówkach. Pobyt w Hotelu Moran to gwarancja udanego wypoczynku.

Berlin – to musisz zobaczyć!

0
berlin
fot. pexels.com

Berlin to miejsce na mapie Niemiec, które zdecydowanie trzeba zobaczyć. Poznaj zabytki, które w Berlinie robią wrażenie i zwyczajnie warto nie przejść obok nich obojętnie.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/berlin-cie-wzywa-zwiedzaj-berlin-sladami-iggy-pop-i-davida-bowie/

Siedziba niemieckiego parlamentu – Reichstag

To zdecydowanie ważny punkt na mapie całych Niemiec, a będąc w Berlinie tym bardziej warto je zobaczyć. Budynek ten robi wrażenie dzięki nietypowemu połączeniu neorenesansowych fundamentów, które wzbogacono wyjątkową szklaną kopułą. Do tej kopuły można dostać się windą i spiralną kładką. Z tego punktu widokowego widać Berlin, więc to miejsce jest zdecydowanie warte uwagi dla tych, którzy uwielbiają zachwycać się krajobrazami.

Pomnik Żydów

To miejsce jest pełne majestatycznych myśli. Pomnik Żydów Europy Holocaust Mahnmal stanowi aż 2711 nagrobków z kamienia. Są one rozmieszczone na powierzchni wielkości 19 tysięcy m2. Nagrobki upamiętniają zagładę Żydów w czasie II Wojny Światowej. 

Katedra Berlińska

Ta Katedra zdecydowanie budzi podziw i wrażenie nie tylko u tych, którzy znają się na architekturze i lubią się nią zachwycać, ale praktycznie u każdego i nie ma się co dziwić. Katedra Berlińska jest największą świątynią w Berlinie. To, co jest kluczowe dla tej Katedry to kopuła licząca 85 metrów, która przypomina Bazylikę Św. Piotra.

Brama Brandenburska

To zdecydowany must have zabytkowy Niemiec i miejsce, które jest chyba najbardziej charakterystyczne nie tylko w Berlinie, ale w całym państwie. Brama symbolizuje zjednoczenie Niemiec, jest wysoka na 26 metrów i opiera się o 6 monumentalnych kolumn.

Biała budka, czyli Checkpoint Charlie

Biała budka w czasach zimnej wody stanowiła jedno z miejsc granicznych między NRD a RFN. Tych budek było znacznie więcej, ale obecnie zachowała się tylko jedna. Warto ją zobaczyć, a jest to ułatwione z takiej racji, że znajduje się w centrum miasta. Aktywne życie mieszkańców i turystów Berlina w połączeniu z tym niewielkim zabytkiem robi wrażenie i pośród pędu codzienności przypomina o historycznym wydarzeniu.

Przeczytaj też: http://www.linuxindex.pl/e-commerce-jak-podniesc-jakosc-zakupow-w-twoim-sklepie-online/

Sprzęt survivalowy od firmy Dominator

0
Sprzęt survivalowy od firmy Dominator

Wyjazdy survivalowe wymagają rozmaitego osprzętu, który pozwoli przetrwać w dziczy bez większych problemów. Co przyda się podczas takiego wypadu?

Plecak taktyczny

Trudno wyobrazić sobie bardziej podstawowy sprzęt od plecaka. Odpowiedni do survivalu egzemplarz powinien być nie tylko pakowny, ale również dobrze przemyślany. Duża ilość przegródek pozwoli wygodnie oddzielić od siebie poszczególne przedmioty, tym samym tworząc w plecaku strefy na rzeczy mokre, suche, spożywcze i wiele innych. Aby mógł przetrwać ciężkie, leśne warunki, plecak musi być wykonany z wysokiej klasy materiałów. Wodoodporny i wytrzymały, powinien solidnie służyć przez wiele wypraw. Wielu osobom taki sprzęt prawdopodobnie kojarzy się z bardzo dużymi kosztami, jednak tak nie musi być.  Polska firma Dominator, zajmująca się tworzeniem wysokiej klasy sprzętów militarnych oraz survivalowych, oferuje doskonałej jakości plecaki w przystępnej cenie. Kupując ich produkty, można nie tylko zapewnić sobie świetny osprzęt na wyprawy, ale również wesprzeć polską gospodarkę. W ofercie sklepu www.zielonysklep.pl można znaleźć wiele plecaków tej firmy, a ich ceny z pewnością zaskoczą niejednego.

Noże składane

Ratownicze, motylkowe lub inne rodzaje składanych noży – są także niezbędnym osprzętem na każdej wyprawie. Bez dobrej klasy noża nie da się dociąć materiałów i ogólnie poradzić sobie w gąszczu podczas wyprawy survivalowej. Polska marka oferuje wiele składanych noży, które są każdorazowo tworzone z doskonałej jakości materiałów. To zapewnia ich wysoką trwałość, a także dużą skuteczność. Dzięki idealnemu kompromisowi między korzystną ceną a doskonałą jakością, noże te są odpowiednie dla każdej kieszeni. Sprawdzą się zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z survivalem jak i dla tych, którzy są doświadczeni w tej dziedzinie. Niejeden wielbiciel wypraw survivalowych cieszy się od lat sprzętem tej marki, który nie kosztuje wiele, a jednocześnie jest bardzo trwały, wytrzymały oraz wysoce skuteczny.

Jak tanio podróżować?

0
tanie podróże
fot. pexels.com

Nie ma żadnego problemu w tym, aby wydać bardzo dużą sumę pieniędzy na wakacje. Sztuką są tanie podróże. Dowiedz się, jak podróżować za niewielkie pieniądze!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/podroze-za-grosze/

Liczy się spontaniczność

Jeśli zapytasz kogoś, kto lubi podróżować za niewielkie pieniądze, co robi, że udaje mu się zaoszczędzić na wyjazdach, to najprawdopodobniej usłyszysz dwie rzeczy. Jedną z nich będzie to, że takie wycieczki planuje z dużym wyprzedzeniem, a drugą, że czeka na okazję, a jak ta się trafi, to próbuje ją wykorzystać, gdy tylko może. I właśnie te okazje to bardzo często gra ze spontanicznością. Otóż bardzo często ceny biletów są obniżane na kilka dni przed wyjazdem, a nawet na dzień przed wyjazdem, ponieważ się nie wyprzedały, a lepiej aby znalazł się pasażer za mniejsze pieniądze niż by miejsce było całkowicie puste. 

Dlatego pamiętaj, że tanie podróżowanie to często czatowanie na dobre ceny biletów czy też całych wycieczek, bo też dotyczy to i wycieczek. Możesz więc porzucić wizję skrzętnie planowanej wycieczki i to jeszcze w sezonie, bo wówczas są najdroższe.

Pożegnaj się z wygodą i luksusem

Nie jest tak, że tylko za duże pieniądze można skorzystać z wycieczki luksusowej, ale nie ma co ukrywać, że w tanim podróżowaniu nie chodzi o to, aby spać w miejscu premium, ale aby mieć możliwość za niewielkie pieniądze, by poznać nowe miejsce. Właśnie w taki sposób należy podejść do tego tematu, czyli podróżowania za małe pieniądze.

Dobrym sposobem na tanie podróżowanie jest przekonanie się do wycieczki autostopem. W ten sposób można zaoszczędzić dużo pieniędzy, a przy tym mnóstwo zobaczyć, poznać nowych ludzi i wcale nie ograniczać się do jednego miejsca, miasta, ale poruszać się pomiędzy nimi. Tutaj, w podróżowaniu stopem trzeba mieć na uwadze również to, że taka wyprawa to nie jest luksus, ale czasem trzeba się ubrudzić, może nie być gdzie się ubrać. Mimo to, cała wycieczka naprawdę może być niedroga i można w ten sposób za niewielkie pieniądze zobaczyć spory kawałek świata.

Przeczytaj też: http://warsawovernight.pl/pierwsza-wycieczka-za-granice-jak-sie-do-niej-przygotowac/

ZOBACZ TEŻ