“Przyczepa podłodziowa 6m” to dość często przewijająca się fraza w wyszukiwarce. Wydaje się ona nie za duża i nie za mała – taka w sam raz. Jednak należy pamiętać, że przyczepy podłodziowej nie kupuje się “na oko”. Trzeba wziąć pod uwagę całe mnóstwo innych bardzo ważnych aspektów, jak chociażby waga transportowanej jednostki pływającej. Poniższy tekst ma na celu pomóc Ci w dokonaniu najlepszego wyboru.

Długości przyczep podłodziowej

Na rynku istnieje całe mnóstwo różnego rodzaju przyczep podłodziowych. Przyczepa podłodziowa 6m, 5,5m i 7 m to tylko niektóre z dostępnych długości. Tytułowa przyczepa podłodziowa 6m idealnie sprawdzi się przy transporcie żaglówek, łodzi wędkarskich i łodzi motorowodnych. Nie brakuje jednak ogromnych przyczep przystosowanych do przewożenia jachtów – ich cena i parametry różnią się oczywiście od tych mniejszych. Poniżej postaram się przedstawić Ci ogólną klasyfikację przyczep podłodziowych.

Klasyfikacja przyczep podłodziowych

Będzie ona uwzględniała nie tylko długość transportowanej łodzi, ale również jej wagę. Oczywiście znajdzie się w niej przyczepa podłodziowa 6m.

  • Przyczepa jednoosiowa – stosunkowo lekka i nieduża. Służy do transportu dość małych łodzi – ich waga nie może przekraczać 1500 kg, a maksymalna dopuszczalna długość to 6,5m. Jeśli interesuje Cię przyczepa podłodziowa 6m, to możliwe, że wystarczy Ci właśnie taka z jedną osią. Cena za tego rodzaju sprzęt nie jest jakoś specjalnie wygórowana – można zamknąć się w zaledwie kilku tysiącach.
  • Przyczepa dwuosiowa – coś dla posiadaczy większych łodzi. Maksymalna waga: 3000 kg. Maksymalna długość transportowanego załadunku: 9m.
  • Przyczepa trzyosiowa – przeznaczona do przewozu naprawdę sporych łodzi. Ogólnie przyjętym jest, że maksymalna waga załadunku nie powinna przekraczać 3500 kg, a długość 9,5m, choć żywię pełne przekonanie, że trzy osie są w stanie wytrzymać znacznie większe obciążenia (oczywiście nie namawiam do testowania tego na własną rękę).

Maksymalne dopasowanie

Każda przyczepa (nie tylko mała przyczepa podłodziowa 6m, ale również te większe) powinna przed pierwszym wyruszeniem w trasę zostać oddana w ręce doświadczonego serwisanta. Dlaczego? Dlatego, że będzie on w stanie dostosować długość przyczepy do transportowanej łodzi oraz ustawić osie w taki sposób, aby zoptymalizować nacisk na hak samochodu. Jest to ważne nie tylko ze względów praktycznych (ułatwienie procesu załadunku i rozładunku), ale również ze względów bezpieczeństwa. Musisz mieć pewność, że Ty i Twój dość sporych gabarytów “bagaż” nie stwarzacie niebezpieczeństwa na drodze dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Gdzie kupić przyczepy podłodziowe 6m?

Oraz inne – większe bądź mniejsze? Jest jedno sprawdzone miejsce – wejdź na przyczepa-podlodziowa.pl i znajdź interesujący Cię model. Szybko i łatwo możesz przefiltrować dostępne tam modele – znalezienie przyczepy podłodziowej 6m to żaden problem. Doświadczona kadra udzieli Ci fachowych porad odnośnie tego, jak zmodyfikować interesującą Cię przyczepę. Dziobnice, wciągarki, rolki, płozy, wzmacniane opony kategorii C, hamulec najazdowy, belka oświetleniowa z funkcją szybkiego demontażu i wiele więcej – wszystko znajdziesz pod tym jednym adresem. Jeśli chcesz dokonać zakupu stacjonarnie, to będziesz musiał wybrać się na Pomorze, ponieważ tam znajduje się siedziba firmy. Mieszkasz za daleko? Zachęcam do nawiązania kontaktu telefonicznego z działem obsługi klienta – na pewno uda się znaleźć jakieś rozwiązanie. Twoje zadowolenie jest najważniejsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here