Organizacja aktywnych obozów dla dzieci i młodzieży wymaga podjęcia szeregu przedsięwzięć skupiających się zarówno na:

  • oczekiwaniach uczestników, jak i ich rodziców,
  • aspektach bezpieczeństwa,
  • dobrej zabawie
  • i technicznych zagadnieniach przygotowania kilku- lub kilkunastodniowych pobytów wakacyjnych latorośli.

Przeanalizowanie oferty rynkowej skłania rodziców do wyboru obozu, który jest na tyle aktywny, by pozytywnie oddziaływać na zdrowie, ale i nie stwarzać zagrożenia dla dzieci, zwłaszcza dla najmłodszych. Zaskakujące rozwiązania, dopasowane do każdej z grup dzieci i młodzieży posiada Agencja Turystyczna Wonderlands specjalizujaca się w organizacji obozów dla dzieci, obozów survivalowych i paintballowych, artystycznych, tematycznych, ASG, wędkarskich i przygodowych.

Wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu rozbudowanych atrakcji dla młodszych dzieci oraz dla młodzieży jest równie istotne jak potwierdzenie tych umiejętności i skuteczności działania przez odpowiednie dokumenty. Warto sprawdzić zatem posiadane kwalifikacje samego organizatora. Certyfikaty posiadane przez organizatora pozwalają na poznanie historii odbytych dotąd wyjazdów, ich bogatej tematyki i postępów, jakie poczyniono w kolejnych latach. Pokazują przynależność do organizacji turystycznych jak również zasady ubezpieczenia imprez. Kolejnym ważnym aspektem są opinie uczestników, które pojawiają się w internecie. Ważne są również wskazówki i informacje dla rodziców dostępne na stronach organizatorów otyczące:

  • bezpiecznego transportu,
  • zażywania przez dziecko czy nastolatka leków,
  • możliwości odwołania pobytu
  • odwiedzin i telefonów do dzieci
  • aż po kluczowa opiekę wykwalifikowanej kadry pracowników.

Jaki obóz dla dzieci wybrać?

Obozy dla dzieci przybierają obecnie najbardziej bajkowe formuły. Są uniwersalne zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Aktywności na obozie niekoniecznie muszą wiązać się z dużą porcją ruchu, o co mogą obawiać się rodzice, jak i uczestnicy. Dzięki elastyczności organizatora zaznać można przeżyć artystycznych, przygodowych, a nawet militarnych dostosowanych oczywiście do kategorii wiekowej i możliwości dziecka. Bez względu na konkretną tematykę pobytu, kluczem do wysłania dziecka na aktywny obóz jest ruch na świeżym powietrzu, jaki przez kilka dni w gromie rówieśników nie sposób zrealizować ani w ciągu roku szkolnego, ani nawet na zajęciach w-f.

obóz

Górskie czy leśne wycieczki, treningi zwinności i sprawności realizowane podczas mniej lub bardziej intensywnego obozu wpływają pozytywnie na organizm i psychikę zarówno dzieci, jak i starszej młodzieży, która bierze udział w tego typu przedsięwzięciach. W porównaniu do kolonii, wyjazdy proponowane w takiej formie zapewniają nie tylko integrację. Dla rodziców w selekcji obozów i rozwiewaniu własnych wątpliwości pomoc powinny stanowić argumenty puszczenia wodzy fantazji. Mali odkrywcy czy farmerzy, traperzy i komandosi, waleczni strzelcy paintballa to tylko niewielki odsetek możliwości, stwarzanych na wyjazdach organizowanych przez AT Wonderlands.

Zawężona grupa wiekowa i skupienie się na wybranych elementach zabawy włączonych do danej historii pomaga dopasować się do zainteresowań dziecka, wykluczając zbyt duży przedział wiekowy. Skrupulatna oferta agencji turystycznej musi w tym względzie opierać się na empatycznych, miłych opiekunach, gotowych do pomocy, ale i pobudzania wyobraźni dzieci i młodzieży. Zmiana otoczenia w wakacje, nowe środowisko poza dotychczasowym komfortem wymaga przemyślenia czy w zależności od wieku i upodobań przyszłego uczestnika wybrać rekreację czy nastawienie na ruch.

Na www.aktywne-obozy.pl można zapoznać się z każdym wariantem aktywnego obozu, jaki jest obecnie możliwy do zrealizowania w praktyce. Nawet siedmioletnie dzieci znajdą swoje miejsce, a starsi nastolatkowie spełnią niejedno wyzwanie w swoich pierwszych krokach z militariami czy survivalem. Sposób organizacji fabularnych, artystycznych i wszelkich pozostałych typów obozów całkowicie uwzględnia amatorskie możliwości uczestników, nie przeszkadzając zabawie bardziej zaawansowanych obozowiczów. Ten element jest jednym z wielu, którymi nie musza przejmować się rodzice w swej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here