Bardzo często w przypadku organizacji konferencji czy innych eventów firmowych i branżowych, cała uwaga jest skupiona na salach. Czy są dość duże, wygodne i odpowiednio wyposażone. To co prawda najważniejszy element układanki, ale są jeszcze inne, o których warto pamiętać!

Liczy się też otoczenie

Konferencje i inne spotkania mają bardzo często nie tylko wymiar czysto roboczy, ale też prestiżowy. Jest to ważne z punktu widzenia organizatora, ale także uczestników, którzy muszą dobrze oceniać, które z wydarzeń warto dodać do swojego kalendarza, a które można pominąć. I oczywiście tutaj kwestie merytoryczne będą miały potężne znaczenie, ale oprawa też się liczy. Dlatego warto wybrać centrum konferencyjne położone w ciekawej okolicy, która doda coś do pozamerytorycznej wartości spotkania. Z tego właśnie powodu dużym zainteresowaniem cieszą się przestrzenie konferencyjne na Mazurach czy nad morzem.

Co poza częścią roboczą?

Idąc dalej tym samym tropem – to oczywiste, że w centrum planu wszystkich spotkań branżowych jest zawsze część robocza. Jednak jeśli konferencja ma trwać więcej niż jeden dzień (choć i przy jednodniowych jest to nie bez znaczenia), zawsze przewiduje się czas wolny i to, co można z nim w danym miejscu zrobić, też ma wpływ na ocenę konferencji przez jej uczestników. Ponownie więc wybór centrum konferencyjnego nad brzegiem jednego z mazurskich jezior może zaprocentować – nawet jeśli w planie spotkania nie będzie z góry ustalonego już rejsu statkiem, to tego typu atrakcje pozostaną w gestii każdego z uczestników, więc przyjemne spędzenie wolnego czasu będzie zawsze w zasięgu.

W tej samej kategorii należy oceniać również bazę wypoczynkową przy centrum konferencyjnym. Zwykle będzie ono zorganizowane przy hotelu, więc dostęp do sauny, strefy SPA czy baru na wysokim poziomie na pewno pomoże zbudować właściwą atmosferę wokół przygotowywanego wydarzenia.

Ceny mają znaczenie

Wiadomo, że koszt organizacji konferencji może być różny w zależności od wielu czynników, dobrze by było sobie natomiast uświadomić, że nudne, a nawet przygnębiające centrum Warszawy często będzie znacznie droższe niż piękne i energetyczne mazurskie jeziora. Oczywiście na koszty też można patrzeć z różnej perspektywy, ale szczególnie w przypadku konferencji kilkudniowych postawienie na spokojniejsze otoczenie może zaprocentować. Spora część uczestników konferencji będzie skłonna na przykład dojechać nieco dalej, żeby móc pracować w ciekawych warunkach i przy okazji złapać kilka godzin świetnego odpoczynku w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here