Dobra literatura łączy pokolenia. Jest tym, co może przełamywać bariery, otwierać pole do dyskusji, a nawet zachęcać do rozwijania własnych pasji i talentów. Bez wątpienia jest cennym źródłem wiedzy i nieocenioną porcją rozrywki. Niezależnie od gatunku, po jaki sięgamy, niesie w sobie cenne wartości. Dlatego też w dobrej księgarni nie mogło zabraknąć żadnego z nich. Wybierz coś dla siebie.

Literatura, która zachwyca uczuciami

Jednymi z najpoczytniejszych książek są bez wątpienia romanse i powieści obyczajowe z nutą romansu. Niemal każdy, kto kiedykolwiek po nie sięgnął, dobrze wie, jak lekko i przyjemnie się je czyta, zagłębiając się zarówno w emocje, jak i codzienne przygody bohaterów. Niezależnie od tego, czy romans osadzony jest w czasach współczesnych, czy historycznych, a także jaka jest jego konwencja, jedno jest pewne – zwycięża w nim uczucie.

Romanse to zazwyczaj domena kobiet, dlatego to do nich są kierowane te książki w pierwszej kolejności. Panie lubują się w emocjonalnych scenach, psychologicznie rozbudowanych postaciach i wątkach, opartych o prawdziwe życie.

Wśród takich książek znaleźć możemy między innymi “Ostatni list od kochanka”, piękną powieść Jojo Moyes o odwadze i miłości, ale także o skomplikowanych relacjach, jakie mogą połączyć ludzi.

Jeśli wolisz historie z przeszłości

Na pewno chętnie sięgniesz po powieść historyczną, opowiadającą o ludziach, którzy żyli stulecia temu (a przynajmniej dziesięciolecia). Tło bogate w wydarzenia, które naprawdę się rozegrały i życie ludzi, którzy się z nimi zetknęli, bywają fascynujące. Łączą w sobie najlepsze cechy powieści obyczajowych i dramatów z tłem godnym literatury faktu. Wprowadzają nas w sposób ciekawy tam, gdzie chcielibyśmy się znaleźć u boku ciekawych bohaterów. Pozwalają spojrzeć na przeszłość ich oczami – jakby wciąż była teraźniejszością.

Wśród książek historycznych nie brakuje także literatury faktu, w całości opowiadającej o minionych wydarzeniach tak, jak wyglądały, bez upiększania i wymyślania bohaterów. Wśród tych niezwykłych, emocjonujących, a czasem ponurych pozycji na uwagę zasługują sobie między innymi raporty niemieckich generałów z Frontu Wschodniego, zatytułowane “Walczyliśmy w piekle”.

Magia i dreszczyk strachu

Oferta książek od Księgarni Hada nie mogłaby pominąć w swoich zbiorach literatury fantastycznej i horrorów. Są to powieści poruszające wyobraźnie i odrywające nas od ponurej rzeczywistości, które możemy doceniać za kunszt, z jakim zostały stworzone. Ich światy są bogate, pełne życia, a same gatunki nierzadko czerpią z innych, takich jak kryminał, sensacja, thriller czy powieści psychologiczne i dramaty.

Horrory i fantastyka to niezwykle szerokie działy, w których znajdziemy zarówno klasykę gatunku, jak powieści Lovecrafta, historie młodzieżowe typu “Harry Potter”, ale także współczesne, niesamowite powieści, od których nie można się oderwać, jak choćby serie autorstwa Kinga i Mastertona. Zobacz, które z nich najbardziej przypadną ci do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here