Chrzest jest wyjątkowym momentem w życiu nowo narodzonego dziecka, ale i rodziców. To właśnie na ich barkach spoczywa organizacja przyjęcia z okazji dołączenia dziecka do wspólnoty kościoła. By podkreślić niezwykłość tej chwili, większość decyduje się na celebrację tego dnia w otoczeniu rodziny i najbliższych. O czym należy pamiętać, by chrzest naszego dziecka był pięknym wspomnieniem?

Organizację zostaw innym, czyli dlaczego warto urządzić przyjęcie z okazji chrztu w lokalu?

Maluszek, który będzie przyjmował sakrament chrztu najpewniej będzie zdezorientowany i wystraszony całym związanym z tym zamieszaniem. Tym bardziej będzie potrzebował uspokojenia i wyciszenia się w ramionach mamy czy taty. Organizacja imprezy w domu wydaje się być zatem nietrafionym wyborem – zagonieni między stolikami, obsługujący gości, serwujący obiad, kawę, tort będziemy mieli mało czasu na rozmowę z najbliższymi i ukojenie nerwów malucha. Zrzućmy sobie ten ciężar z barek i celebrujmy te wyjątkowe chwile z rodziną, nie myśląc o piętrzących się w kuchni naczyniach.

Menu na chrzciny – co zaserwować gościom?

Stawiajmy na klasykę. Najlepiej sprawdzi się zaserwowanie tradycyjnych potraw jak rosół i dania mięsne. Pamiętajmy także o zimnej płycie. Obowiązkowym punktem menu na chrzcinach jest także tort okazjonalny – wybierajmy lekkie smaki, najlepiej owocowe. Analizując listę gości, dokładnie sprawdźmy czy ktoś w rodzinie potrzebuje dostosowania do niego dania – jest uczulony lub nie jada mięsa. Wszystkie niuanse wpłyną na zadowolenie nas, jak również i naszych gości.

Chrzciny w Lublinie – gdzie zorganizować?

Jeżeli jesteśmy mieszkańcami Lubelszczyzny i organizujemy chrzciny Lublin będzie do tego idealnym miejscem. To właśnie tutaj znajduje się niepowtarzalny kompleks Trzy Róże, który ze względu na swoją infrastrukturę, ale przede wszystkim dostosowanie przyjęcia do okoliczności (animator, dmuchany zamek w ogrodzie, fontanna czekolady) zdaje się być doskonałym miejscem na organizację przyjęcia z okazji chrztu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here