Biwak pod namiotem to wspaniała przygoda dla par, znajomych, kolegów lub koleżanek z pracy czy też nawet całych rodzin. Warto się jednak do niej udanie przygotować. Co zabrać ze sobą na taki biwak? Oto przydatne wskazówki.

Namiot

Absolutną koniecznością podczas wyprawy pod namiot jest oczywiście sam namiot. Gdzieś przecież trzeba spać, a nie powinno się tego robić pod „gołym niebem”. W zdecydowanej większości przypadków wystarczającym rozwiązaniem okaże się namiot dwuosobowy, w którym będzie można nie tylko pospać, ale też skutecznie wypocząć i uchronić się przed niekorzystną pogodą. Najlepiej stawiać na namioty wyposażone w otwory umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza. Jeżeli dopiero planujesz zakup namiotu, to warto sprawdzić to zestawienie https://nawakacje.eu/rankingi/najlepszy-namiot-dwuosobowy/ . Przygotowano tu analizę najpopularniejszych namiotów dwuosobowych.

Materac lub karimata

Zaplanowanie biwaku pod namiotem wiąże się z koniecznością zakupu materaca lub karimaty. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, ale za to cięższa i zabiera nieco więcej miejsca. Karimata jest lekka, ale nieodpowiednio dobrana, nie zagwarantuje turystom odpowiedniej izolacji od podłoża. W tym przypadku dobrym wyborem będą karimaty z warstwą aluminiową. Materace turystyczne mają zdecydowanie więcej zalet, a mianowicie:

  • wysoki komfort snu,
  • spanie na materacu oznacza, że turyści nie znajdą się bezpośrednio na podłożu,
  • zmniejszenie ryzyka wychłodzenia,
  • mała podatność na uszkodzenia mechaniczne i możliwość wielokrotnego zastosowania.

Jak widać czasami warto wydać więcej pieniędzy i zapewnić sobie większy spokój oraz komfort na długo wyczekiwanym biwaku pod namiotem. Oczywiście sporo będzie zależało w tej kwestii od aktualnych możliwości finansowych turystów.

Śpiwór

Wygodny i ciepły śpiwór to podstawa udanego i zakończonego sukcesem biwaku. Dzięki temu zainteresowane osoby zabezpieczają się przed nieprzychylną aurą i wychłodzeniem organizmu. Śpiwór to również gwarancja wyższego komfortu snu. W pierwszej kolejności powinno się wybierać śpiwory, które:

  • odznaczają się podwyższoną odpornością na wilgoć,
  • są wytrzymałe i charakteryzują się długą żywotnością,
  • są łatwe w pielęgnacji i przechowywaniu,
  • mają wysoki stopień kompresji.

Na całe szczęście zakupienie śpiworów nie powinno być dla nikogo większym wyzwaniem, gdyż można to uczynić w wielu sklepach online oraz stacjonarnych. Wystarczy się za nimi wnikliwie rozejrzeć i dobrać dla siebie optymalny model.

Kuchenka turystyczna

Bardzo ważnym elementem wyposażenia podczas organizowania biwaku pod namiotem jest kuchenka turystyczna. To właśnie dzięki niej turyści będą mogli przygotowywać swoje ulubione posiłki i zaoszczędzić na jedzeniu w restauracjach. Jeśli ktoś ceni sobie przygotowywanie potraw na łonie natury, będzie to dla niego strzał w dziesiątkę. Kuchenka powinna być przede wszystkim lekka i nie może zajmować zbyt dużo miejsca. Dodatkowo musi się cechować niską awaryjnością, łatwym montażem i obsługą oraz stabilnym i prostym do regulowania płomieniem. Każda osoba musi się zapoznać z dostępnymi na rynku modelami i dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb, a te bywają przecież niezwykle zróżnicowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here