Coraz więcej par decyduje się na wspólne mieszkanie. Jest to fajne rozwiązanie, jeśli oboje tego chcą. Wspólne mieszkanie to szansa na bliższe poznanie siebie i na spędzanie razem więcej czasu. Jeśli to właśnie do Ciebie ma wprowadzić się ukochana/ukochany, to musisz odpowiednio przygotować dom tak abyście oboje czuli się w nim komfortowo. Sypialnia i wygodne materace, miejsce w łazience, kącik do pracy to elementy, o których musisz pomyśleć.

Łazienka

Zrób miejsce w łazience na osobiste drobiazgi i kosmetyki dla drugiej połówki. Niech będzie w niej też miejsce na ulubiony szlafrok i ręczniki. Łazienka jest miejscem, w którym miejsce dla drugiej osoby warto wygospodarować nawet wtedy, gdy nie mieszkacie razem. Dzięki temu partnerka nie będzie musiała nosić ze sobą ogromnej kosmetyczki zawsze wtedy, gdy nocuje u Ciebie, albo chociażby szczoteczki do zębów.

Sypialnia

Sypialnia jest miejscem, które dotyka największa rewolucja. Po pierwsze zazwyczaj tu mamy szafę, więc musimy w niej wygospodarować miejsce na ubrania partnera. Czasem może być to trudne, szczególnie jeśli posiadacie dużo rzeczy. Niekiedy warto pomyśleć o zakupie dodatkowego mebla – szafy, komody… Drugi ważny element to łóżko. Aby obojgu było wygodnie lepiej zrezygnować z rozkładanej kanapy czy wersalki i zainwestować w wygodne łóżko. Kluczowy jest też wybór materaca. Jakie materace są najlepsze powiemy za chwilę. Sypialnia to też miejsce, w którym powinna się znaleźć dodatkowa szafka dla drugiej osoby na podręczne drobiazgi – ulubioną książkę, okulary, zegarek, lampkę nocną.

Materace

Często zdarza się tak, że macie odmienne potrzeby w kwestii snu. Jedna osoba może wyjątkowo często zmieniać pozycję w czasie snu, albo mieć problemy z kręgosłupem, albo preferować spanie na miękkim/twardym materacu, może też znacząco różnić się od drugiej masą ciała i wzrostem. To wszystko wpływa na jakość snu. A warto o nią dbać, bo wyspani i wypoczęci będziecie mieć lepsze samopoczucie od samego rana, co pozytywnie wpłynie na Wasze relacje. Dlatego warto poszukać materaca, który spełni oczekiwania obojga. W specjalistycznych sklepach, jak Materace-dla-Ciebie.pl, można znaleźć materace typu dualsleep, które mają część twardszą „męską” i część bardziej miękką „damską”, materace te mają inne ułożenie stref twardości. Rozwiązaniem jest też wybór dwóch odrębnych materacy, wspólnego materaca dostosowanego twardością do osoby cięższej lub wykorzystanie materacy nawierzchniowych.

Miejsce do pracy

Oprócz sypialni i łazienki istotne jest wygospodarowanie miejsca do pracy, szczególnie jeśli co najmniej jedno z Was wykonuje zawód, który wymaga pracy w domu. Jeśli jest to praca przy komputerze konieczne będzie urządzenie kącika do pracy, w którym stanie biurko oraz regał lub szafka na książki, czasopisma branżowe czy dokumenty. Jeśli wykonujecie w domu inne prace można pomyśleć o zrobieniu małego warsztatu np. w garażu lub na strychu albo pracowni.

Jeśli partner lub partnerka zamierzają z Tobą zamieszkać na stałe to trzeba będzie też wziąć pod uwagę możliwość zmiany wystroju. Kobieta nie będzie chciała mieszkać w typowo męskich wnętrzach i odwrotnie. W tej kwestii trzeba iść na kompromis i wspólnie omawiać wszelkie zmiany. Najłatwiej zacząć od jednego pomieszczenia, a potem stopniowo dopasowywać wnętrza domu tak, by spełniało oczekiwania obojga. Aby dobrze się Wam wspólnie mieszkało, nie możesz dać partnerowi odczuć, że mieszkanie jest Twoje i to Ty decydujesz o wszystkim. Wspólne mieszkanie to poważna decyzja, ale też krok ku pogłębieniu relacji, a tu zaczyna się „nasze”, a nie „moje” i „twoje”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here